Комплекси Javelin
Комплекси Javelin www.youtube.com

Голова профільного підкомітету заявив, що на фронті застосували Javelin – штаб ООС заперечує

Читайте по-русски
Копитін каже, що "не має права розголошувати", де і за яких обставин використали ПТРК

Українські військовослужбовці застосували протитанкові ракетні комплекси Javelin в бойових умовах на Донбасі.

Принаймні про це заявив народний депутат від "Слуги народу", голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін на сторінці у Facebook.

"Днями поширилась інформація щодо того, що в зоні ООС використали протитанковий ракетний комплекс Javelin. Так, це правда. Наші воїни використали його під час ведення бою. Поки не маю права розголошувати, де це відбулося і під час яких обставин", – написав він.

Водночас у штабі Операції Об'єднаних сил – цю інформацію заперечують. У коментарі виданню "Українська правда" начальник пресслужби ОС Ярослав Мельничук наголосив, що дані, "надані невідомо ким", не відповідають дійсності – а системи Javelin на фронті не застосовувалися.

Він запевнив, щойно ПТРК використають проти російських загарбників – українцям про це одразу повідомлять.

У свою чергу головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у Facebook заявив, що Javelin використовувалися під час навчань на полігоні "Широкий лан".

"Враховуючи досвід бойових дій у районі проведення Операції Об'єднаних сил, сьогодні ми відпрацювали нову тактику їхнього застосування в бойових умовах і продемонстрували командирам бригад і полків. Ми також показали їхнє комплексне застосування в умовах ночі та поганої видимості. Інструкторсько-методичне заняття на полігоні "Широкий лан" відбувається в рамках підбиття підсумків діяльності Збройних сил України за 2021 рік. Ми ставимо за мету опрацювати єдині погляди на організацію та проведення заходів підготовки військ (сил) у 2022 навчальному році з урахуванням іноземного досвіду та досвіду, здобутого Збройними силами України на сході", – написав він.

Нагадаємо, раніше голова української розвідки Кирило Буданов в інтерв'ю заявив, що ЗСУ застосували Javelin проти окупантів на Донбасі.

Попередній матеріал
Зеленський розглядає можливість оголошення надзвичайного стану в Україні, щоб мати змогу розганяти масові зібрання громадян – лідер "Демсокири"
Наступний матеріал
Росія із задоволенням поверне Україні окуповану частину Донбасу – журналіст Bellingcat
Loading...