Павло Клімкін 5.ua

Голова МЗС анонсував створення Українського інституту для поліпшення іміджу країни за кордоном

  Зі слів міністра, планується відкриття представництв інституту в країнах Європи, Північної Америки та Азії

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував створення Українського інституту, який сприятиме зростанню довіри до України в міжнародному інтелектуальному і культурному співтоваристві, вже в найближчі місяці. Про це він сказав на прес-конференції в четвер у Києві. 

  "Ми проаналізували досвід європейських країн, цей досвід неоднаковий, але яким чином країна може презентувати себе за кордоном? За останні три роки ми виконали грандіозну роботу ... Є дуже багато окремих проектів, але ми вважаємо, що настав час створити Український інститут. На основі проаналізованого досвіду, на основі наших бесід з громадянським суспільством і багатьма експертами, ми вважаємо, що найбільш оптимальною формою для нас є державна установа, яка не буде частиною МЗС, але буде афілійована з ним", - зазначив міністр. 

  Зі слів Клімкіна, фінансування інституту здійснюватиметься частково за рахунок коштів, виділених із державного бюджету, частина - за рахунок грантів, пожертв і взаємодії з благодійними фондами.

  "Конкретні фінансові обсяги ми скажемо через кілька місяців. Ми вже передбачили певну частину в нашому бюджеті (бюджет МЗС)", - уточнив він.

  Міністр також повідомив, що на створення Інституту орієнтовно піде від двох до чотирьох місяців. "Плануємо, що після обговорення статуту і проведення консультацій запустимо цей процес, думаю, що це триватиме кілька місяців, ми оцінюємо це 2-3-4 місяці, в залежності від організації. У нас є чіткий план, по ньому і будемо працювати", - зазначив Клімкін.

  За його словами, метою створення інституту є "розуміння сучасної України і зростання довіри до України в міжнародному інтелектуальному і культурному співтоваристві". Також міністр зазначив, що планується відкрити представництва інституту в країнах Європи, Північної Америки та Азії.

  Попередній матеріал
  Миколаївські прокурори віддали зарплатню на потреби бійців АТО
  Наступний матеріал
  Через "блокаду Донбасу" українці можуть залишитися без електрики – нардеп