Школярка Карина Якубенко
Школярка Карина Якубенко 5 канал

"Герой-рятувальник року": хоробрі українці отримали нагороду за мужність та відвагу – подробиці

Читайте по-русски
З нагоди Дня рятувальника працівники ДСНС отримали від президента медалі та ордени. Ще десятеро хоробрих українців – дипломи та подарунки

Вони стали відомими завдяки своїм героїчним вчинкам. Хоробрі українці, які рятували інших з охоплених вогнем будинків або з глибоких водойм. За мужність та відвагу їх нагородили премією "Герой-рятувальник року". Своїми історіями герої поділилися зі знімальною групою "5-го". Мирослав Солонар розповість докладніше.

У селі Лащова на Черкащині про неї знають усі. А тепер 13-річна Карина сором'язливо тисне руку президентові. За свій хоробрий вчинок дівчина стала "Героєм-рятувальником року".

"Я навмання, я побачила, що вона впала, я швиденько підбігла і витягла її", – каже школярка Карина Якубенко.

Карина згадує, як зі своїми подругами прийшла порибалити на річку. Несподівано її двоюрідна сестричка Ангеліна впала у воду. Карина не розгубилася і встигла витягти свою сестру. А пильність іншого героя – школяра з Житомира – також допомогла запобігти трагедії.

"Врятував дівчинку двох років, яка потопала в річці. Вони безмежно дякували мені за вчинений подвиг. А твої батьки? Мої батьки були трошки шоковані. Не думав, що такого шуму набере", – розповів Євген Венгерський.

Це кадри з Запоріжжя. Навесні цього року Ігор відчув запах диму із сусідньої квартири. Спритно переліз через балкон і зміг урятувати з вогню літню жінку та трьох кошенят.

"Гаврилов Ігор Геннадійович нагороджується медаллю "За врятоване життя", – показує нагороду рятувальник.

Інцидент трапився в неробочий час, коли Ігор Гаврилов уже був удома. Він професійний пожежник, тому каже, знав, як і що робити.

"Не було страху, як усе знаєш. Заліз у вікно, прикрився, було там трохи ризиковано, але оцінив ситуацію", – зауважив Ігор Гаврилов. "Аж до сліз. Як прийшла з роботи сусідка моя, обіймала мене", – розповів рятувальник.

За людяність, добре серце та готовність ризикнути життя задля порятунку життя тварини. Таку нагороду вперше в Україні отримує Едуард Струпинський. Він кинувся на порятунок собаки, який провалилася під лід. Нині врятована тварина сприймає хлопця як свого господаря. "Я її бачу часто, тому що вона живе у моєму дворі", – каже нагороджений школяр.

З нагоди дня рятувальника працівники ДСНС отримали від президента медалі та ордени. Ще десятеро хоробрих українців – дипломи та подарунки.

Мирослав Солонар, Іван Довганик, "5 канал"

Найкращою книгою року названо "Наш Герб" про українські символи – як виглядає

Попередній матеріал
"Україна не рояль": ветеран АТО пояснив, як Зеленський може знову зібрати "Марш захисників"
Наступний матеріал
Брифінг Ігоря Голованя, адвоката президента України Петра Порошенка (2014-2019)

Український фільм отримав головну нагороду на кінофестивалі в Японії

Українські школярі здобули 5 нагород на міжнародному науковому конкурсі в Туреччині – чим підкорили суддів

За незламне прагнення до справедливості: Гандзюк посмертно стала лауреатом міжнародної премії

Українська науковиця Леся Щуцька отримала престижну премію в галузі експериментальної фізики

Порошенко присвоїв Курту Волкеру орден князя Ярослава Мудрого V ступеня

Церемонія нагородження переможців конкурсу з української мови імені Петра Яцика: виступ Порошенка – відео