Геращенко просить ОБСЄ та ЮНІСЕФ перевірити інформацію про тортури підлітків, затриманих бойовиками "ДНР"

  Вона вказала на доцільність залучення ЮНІСЕФ до вирішення проблем дітей в зоні конфлікту

  Перший віце-спікер Верховної Ради України, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко звернулася в ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням перевірити поширену в Інтернеті інформацію про затриманих на території "ДНР" українських підлітків і застосуванні тортур щодо їх.

  "Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація, що орки в ОРДЛО затримали групу підлітків за" диверсії "і катують їх ... Ця інформація, очевидно, вимагає перевірки - і я думаю, це хороша можливість ЮНІСЕФ перевірити цю інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, яких катують публічними допитами на відео (...) відео орки виклали в Інтернет очевидно, ця інформація потребує перевірки і реакції Сьогодні я направила відповідні листи в ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити цю інформацію", - написала вона в Facebook.

  Крім того, Геращенко додала, що, очевидно, порушить це питання в Мінську 21 вересня (на цей день заплановано наступне засідання Тристоронньої контактної групи).

  Вона вказала на доцільність залучення ЮНІСЕФ до вирішення проблем дітей в зоні конфлікту. "Ми підтримуємо прагнення цієї поважної міжнародної організації, але вважаємо, що це має бути не ритуальне залучення і чергові семінари та круглі столи на тему дітей", - наголосила вона.

  Також на її переконання, ЮНІСЕФ повинен отримати дозвіл моніторити ситуацію з правами дитини на окупованих територіях і в РФ, де сьогодні діяльність цієї організації фактично заблокована. І.Геращенко також вказала на важливість сприяння Україні в пошуку українців, незаконно вивезених дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування, та спільного протистояння будь-яким спробам залучення дітей до конфлікту.

  Попередній матеріал
  Результати роботи спецпідрозділу "Фантом": попереджено вивезення 50 мільйонів до зони АТО
  Наступний матеріал
  Порошенко: "14 вересня у нас буде черговий мільярд траншу від МВФ"

  Міноборони: За минулу добу загинуло троє українських бійців, 15 військових зазнало поранень

  Геращенко назвала головну тему наступного засідання Контактної групи у Мінську

  Діалог Україна-НАТО: Разом шукаємо нові методи протидії "гібрідній війні", яку РФ оголосила всьому цивілізованому світу - Геращенко

  Геращенко: на Донбасі зникли безвісти майже 500 осіб