Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко просить Велику Британію зупинити в Україні проросійську пропагандистську діяльність Грема Філліпса. Про це йдеться у її відкритому листі, оприлюдненому на сайті посольства України в Об'єднаному королівстві Великої Британії й Північної Ірландії.
"Я хотіла б попросити британську сторону вжити всіх можливих заходів, зокрема щодо його документів, щоб зупинити пропагандистську роботу пана Філліпса на російську окупаційну владу в Україні, щоб він покинув нашу країну назавжди", – йдеться у листі.
На таку ініціативу відреагувала представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Я повністю підтримую заяву Посла Украіни в Великій Британіі Наталі Галібаренко", – наголосила віце-спікер ВР.
Вона також пригадала особисту зустріч з Філліпсом: "Звільнення заручників відбувалося на мосту в Щасті. Навпроти нас стояли озброєні люди. Поряд з операторами українських телканалів були 3 співробітники СБУ без зброїі, вони підтримували Володю. Людоподобну істоту на ім'я Філліпс на міст притягли представники ОРЛО, вони підштовхували його до украінського заручника і представників ЗМІ, підхіхікували за його спиною. Він зайшов на українські територію незаконно, з окупованих регіонів, і очевидно, що не було жодної можливості затримати його там, на мосту, бо це б сповокувало конфлікт і зірвало звільнення. Але не можна залишати зло безкарним", – сказала Геращенко.
Вона також сказала, що їй дуже хочеться почути позицію британськоі влади, чиїм підданим є "істота Філліпс" та позицію журналістських рухів і спілок, зокрема українських. "Бо або я щось пропустила, або медіаспільнота ніяких публічних заяв щодо жорстокої поведінки пропагандиста з заручником й досі не зробила", – підсумувала Геращенко.
Як повідомляв 5.ua, 6 вересня 2016 року Грем Філліпс намагався спровокувати українських прикордонників.
Нагадаємо, британець Філліпс у 2014-2015 роках на сході України працював в інтересах проросійських бойовиків, його депортували з України у липні 2014 року. Йому заборонили в'їзд до України на 3 роки через загрозу нацбезпеці. Але в березні 2016 року Філліпс із Латвії пробрався в анексований Росією Крим.