ФСБ намагалась завербувати шифрувальника посольства України

Російська спецслужба діяла через однокурсника дипломата, з яким він навчався у військовому училищі

Російські спецслужби намагалися завербувати одного з працівників українського посольства. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Російська спецслужба діяла через однокурсника дипломата, з яким він навчався у військовому училищі, а на сьогодні є полковником запасу Збройних Сил Росії. ФСБ тиснула на нього, проводила бесіди, щоб змусити звернутися до українського дипломата з пропозицією про конфіденційне співробітництво. Російські спецслужби за згоду пропонували вирішити питання з приватизацією майна дипломата у тимчасово анексованому Криму та сприяти перевезенню родини до Росії. Погрожували, у разі відмови, створити умови для мобілізації сина до лав Збройних сил України з подальшим його направленням до району проведення антитерористичної операції. Перевірка СБУ виключила наявність такої можливості у російської спецслужби". - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що дипломат після інструктажу української контррозвідки відмовився від подальших контактів та обговорень стосовно запропонованої "співпраці".

Нагадаємо, Служба безпеки України оприлюднила поіменний список колишніх співробітників, які зрадили присязі та перейшли на бік ворога. Він складається з 1 тис. 391 прізвища.

Попередній матеріал
Прикордонники затримали молодика, що провозив російські агітки та заборонену символіку
Наступний матеріал
Ціна на нафту стрімко зростає, позначку у $50 подолано
Теги:

Голова СБУ пояснив, навіщо ФСБ знадобилось обмінювати сепаратистів з Одеси

Французькі експерти приїдуть в Україну, щоб розслідувати справу щодо підготовки терактів – глава СБУ

У переліку осіб "non grata" СБУ майже 400 громадян Росії

На Житомирщині СБУ виявили чоловіка, що ретранслював російське пропагандистське ТВ