Вакцинація, шприц
Вакцинація, шприц 5 канал / Час. Підсумки тижня

"Форс-мажор": у пологових будинках України закінчилася вакцина БЦЖ – у чому причина

Читайте по-русски
У пологових будинках вже півтора місяця не щеплять від туберкульозу

Далі також про вакцини, але вже не від коронавірусу. Півтора місяця в українських пологових будинках новонароджених не вакцинують від туберкульозу. А все тому, що препарати для щеплень БЦЖ закінчились. У такій ситуації опинилися пологові будинки Києва, Львова, Харкова, Житомира, Луцька та інших міст країни. У МОЗ цю ситуацію назвали форс-мажором і відрапортували: вакцина БЦЖ уже прибула до України. Чому так сталося – журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар розповість.

Крихітній Марті усього два дні. Її мама Олена каже, скоро їх мають виписати. Проте щеплення БЦЖ проти туберкульозу, яке зазвичай роблять у перші дні життя, – Марта так і не отримала.

"Перша дочка вакцинована всім, планово. Вже скоро треба буде ревакцинацію робити. А цій – звісно, шкода, що немає, бо потім прийдеться надолужувати", – розповіла мама Марти Олена Лебедь.

Вакцина БЦЖ вкрай необхідна для малюків, кажуть медики. Дитина отримує специфічний імунітет, який захищає її від тяжких форм туберкульозу. У Львівському обласному перинатальному центрі ще з 31 січня не вакцинують новонароджених.

"Закінчився термін придатності вакцин БЦЖ, яка була в нас", – розповіла завідувачка відділення новонароджених Лариса Куновська.

За ці півтора місяця майже 400 малюків тут не щепили проти туберкульозу. Так само й у першому Київському пологовому будинку.

"З кінця січня, лютий, початок березня, ну це десь так близько 300 дітей", – повідомила директорка київського міського пологового будинку №1 Наталія Гончарук.

Директорка закладу розповіла "5 каналу", причини ті самі – закінчився термін придатності старих вакцин. Через їхню відсутність медики занепокоїлись. Адже туберкульоз – страшна недуга, а статистика невтішна. Торік у державі, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ, цю хворобу діагностували в понад 17 тисяч українців. Ось як цю тему прокоментувала лікарка Наталія Яремчук.

"Вже більш як місяць дітей України не вакцинують БЦЖ! Зате на камери влаштовують шоу з вакцинованими "сильних світу цього". А винні в цьому знаєте хто? Не вгадаєте, як завжди – форс-мажор", – написала лікарка.

"Форс-мажор" – саме так нещодавно ситуацію з вакцинами БЦЖ називав чільник МОЗ. Хто ж винен у тому, що півтора місяця малюків не щепили, в міністерстві не кажуть. На запит "5-го каналу" ніяк не відреагували. Але на традиційному ранковому брифінгу повідомили: вакцина БЦЖ вже в Україні.

"Довгожданні вакцини від БЦЖ уже в Україні. Вчора відповідні вакцини отримали місто Київ та Київська область. Від сьогодні всі інші регіони України також отримають цю вакцину", – повідомила заступниця чільника МОЗ Світлана Шаталова.

Щоправда, станом на обід четверга в першому пологовому будинку столиці вакцин іще не було. За офіційною інформацією МОЗ, перша партія – це майже пів мільйона доз БЦЖ. Через деякий час, проте, коли саме – не уточнили, мають доправити другу партію, ще понад 600 тисяч доз.

Мирослав Солонар, Марта Шикула, Іван Лємєхов, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Смерть 7-річної школярки на Херсонщині: у поліції назвали причину загибелі
Наступний матеріал
Львочкін є "автором" сьогоднішнього Зеленського, щоб повернутися у велику політику – експерт
Loading...

У деяких країнах Європи відмовляються робити щеплення від COVID-19 вакциною AstraZeneca – причини

Стало відомо, скільки українців записалося на щеплення від COVID-19

Чи зможе "чесний" суддя Вовк заборонити "Партію Шарія" – "Час Ч"

"Якщо за 5-6 днів не вийдемо на плато, можливий колапс" – лікар про ситуацію з коронавірусом в Івано-Франківську

У Китаї запровадили цифрові паспорти вакцинації від коронавірусу

В одній з лікарень Чернівців медики не захотіли вакцинуватися – ОДА