Фестиваль повітряних куль розпочався у Чернігові [репортаж, відео]

  Серед учасників у кошиках - діти, вагітні жінки і навіть архиєпископ, який окропив місто святою водою. Повітряні кулі вважаються найбезпечнішими літальними апаратами. Щоправда, погода завадила повітроплавцям показати дійсно грандіозне видовище, але попереду в них - ще чотири дні фестивалю.

  10-річний Денис Копча зі Львова - свого часу налітав більше годин, ніж його батько – професійний пілот. Адже чоловік із напарником літали по черзі, а хлопчина - ось уже три роки не пропускає жодного польоту. Каже, для нього найцікавіше - згори спостерігати за тваринами. 

  Анатолій Копча, пілот львівської команди Галицька асоціація повітроплавців: "Був випадок, коли ми летіли над стадом корів – досить високо, щоб не налякати. Усі відійшли вбік, а дві корови впали на бік і дивилися:  що ж там все-таки таке на небі? Тому що піднімати голови і дивитися вгору незручно".

  Фестиваль «Ульотний Чернігів» проводиться вперше, із 53 куль, що є в Україні, зібрав 10. Щоправда, перший день польотів не потішив учасників. Через негоду гості навіть не розчохлили куль. Зате злетіла чернігівська куля – найбільша у Східній Європі. Заввишки з 9-поверховий будинок, вона здатна підняти в повітря десяток пасажирів - не рахуючи екіпажу. 

  Геннадій Свиркул, організатор і учасник фестивалю "Ульотний Чернігів": "Да, факт остается фактом: такого объема шарик единственный в Восточной Европе – не только в Украине".

  Тільки в Чернігові серед пасажирів наважився опинитися архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій. Каже, небесні подорожі неабияк заспокоюють і умиротворюють.  

  Амвросій, архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський УПЦ: "Чернігів завжди щось видумає – і завжди перший. Ми всі в суєті, чогось нам не вистачає – а коли піднімаєшся над цією суєтою, то там така тиша і така відрада, що цього не можна описати".

  Історик і археолог Володимир Руденок знає архітектурні пам`ятки Чернігова як свої п`ять пальців, але панорама рідного міста з повітря - глибоко вразила чоловіка. 

  Володимир Руденок, пасажир повітряної кулі: "Чернигов один из немногих городов сохранил свою древнюю историческую панораму. Я объездил много мест – нигде не видел, чтобы древняя часть города сохранилась настолько. Я считаю, что нельзя искажать в угоду бизнесовым интересам эту панораму, застраивая город новостройками".

  Зазвичай політ триває близько години - пасажири мають змогу помилуватися містом та околиціями. А якщо погода поліпшиться - учасники фестивалю обіцяють групові польоти, лазерні шоу над містом та інші цікавинки.

  Олексій Маслов, Олександр Довбенко, Чернігів, 5 канал


  Попередній матеріал
  Масштабний теракт у Афганістані - щонайменше 60 загиблих
  Наступний матеріал
  Найсильніший українець встановив 3 нових рекорди [репортаж, відео]
  Теги: