Фестиваль людей з обмеженими можливостями відбувся у Києві [відео]

  Фестиваль людей з обмеженими можливостями "Барви життя" завершився у Києві. 150 інвалідів-співаків, акторів, художників, музикантів з 17 областей України зібралися на одній сцені.

  Він не замислюється, з якою швидкістю перебирає клавіши акордеона. Достатньо лише, що його гра захоплює слухачів,- каже один з намолодших учасників фестивалю Дмитро Варфоломіїв.

  Дмитро Варфоломіїв, учасник фестивалю: "Музыке я очень много времени уделяю. так как я еще в училище учусь. Я не представляю свою жизнь без музыки".

  Обмежена рухливість, але необмежена жага  до творчості. 11 років тому Юрій Пацан з Київщини став  інвалідом через ДТП. До цього малював хіба що на шкільній парті, каже художник-аматор. За роки неповносправності Юрій створив більше трьохсот пейзажів. Навіть отримав орден за заслуги.

  Юрій Пацан, учасник фестивалю: "Я дякую цій виставці, що вона є. Але вона потрібна бути не однодневна, а кожного дня і в таких приміщеннях в центрі. Бо це показана наша соціальна програма. Що на нас звертають увагу".

  Людям із фізичними чи розумовими вадами просто НЕОБХІДНО співати, вишивати чи малювати. Упевнена Валентина Калабушкіна - мати учасниці фестивалю.  Своїй дочці вона допомагає створювати паперові шедеври.

  Валентина Калабушкіна, мати учасниці фестивалю: "Вона має синдром дауна і зір мінус 10. Представляєте, як тяжко таку красиву роботу викласти. це треба накачати шарики, викласти на клей це. У нас дуже багато робіт".

  Фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями "Барви життя" відбувається щороку. Останнім часом його підтримує не міністерство соціальної політики, а Мінкультури. Тут уважають, треба дивитися на творчість інвалідів з повагою, на рівні робіт звичайних людей.

  Тимофій Кохан, заступник міністра культури України: "Якщо ви уважно подивитесь на ці роботи, то вони надзвичайно життєстверджуючі, яскраві. Тут не побачиш похмурих, серйозних. Хай це і наївне малярство, але воно світле, чисте і надзвичайно доброзичливе".

  Даря Безродна, Дмитро Большаков. 5 канал  

  Попередній матеріал
  На "Міс Всесвіт" від України поїде 22-річна одеситка [відео]
  Наступний матеріал
  Як не привертати увагу акул - навчатимуть туристів у Єгипті
  Теги: