Фестиваль борщу на Вінниччині (сюжет, відео)

  Четвертий фестиваль борщу святкують на Вінниччині. Цьогоріч його святкували у «Театрі на городі» - спеціально обладнаному під літню сцену подвір`ї. Українську національну страву готували майже сто господинь. Як все відбувалося бачила кореспондентка п’ятого каналу Олена Бучацька.

  Марія Хміль, учасниця фестивалю: "Щоб борщ варити, я встаю о 5 годині, бо багато роботи, хазяйство велике. Щоб зварити смачно треба його з душею, всю душу яку ти маєш, треба вкласти у страву".

  Борщі білі, осінні та літні. З грибами та рибою, з квасолею, і з болгарським перцем. У кожної господині свої рецепти та свої секрети. Тетяна Кравець любить у страву додавати квашений буряк. Каже він додає особливого смаку.

  Тетяна Кравець, учасниця фестивалю: "Кваситься він по – простому: накидали у банку, ну раньше були такі кадубчики чи глечики здорові. Воно у ньому дуже смачні ніхто не знав цих оцитів, цих добавок, що зараз добавляють, а все своє простеньке: бараболька, бурячок, петрушечка, кропчик".

  Усі інгредієнти борщу не лише додають смаку. Так капуста – щоб у кишені не було пусто. Квасоля – щоб не було горя. Буряк – щоб у сім’ї був лад. А ще кажуть – хто їсть борщ на обід, той буде жити до 100-та літ.

  Тетяна Пірус, завідувач лабораторії етнології Поділля Вінницького державного педадогічного університету: "Коли взяти складники, які ми додаєм у борщ, то їх більше 20. Кожний овоч і все те, що ми кладемо у борщ, воно має цілющі властивості. І коли ми говоримо, що щоб приготувати борщ, треба не поспішати, то мені пригадуються слова моєї бабусі. Я танцювала коло борщу, щоб він добрий вдався".

  Майже тридцять видів борщу мали можливість покуштувати гості фестивалю. І ніяких тобі вхідних квитків - потрібно було лише принести із собою ложку.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниччина, 5 канал  Попередній матеріал
  Періс Хілтон відмовили у в`їзді до Японії
  Наступний матеріал
  Турчинова втретє викликали на допит в СБУ (відео)
  Теги: