Фестиваль авіамодельного спорту "Аерошок"

  Фестиваль авіамодельного спорту "Аерошок" уперше провели в Україні. На нього з’їхалися понад 3 десятки авіамоделістів з різних куточків держави. У небі міні-копії літаків демонстрували фігури вищого пілотажу та відтворювали повітряні бої часів Першої та Другої світових воєн.

  Ось так готується до польоту зменшена копія літака УТ-1. Щоби 20 хвилин тішити глядачів у небі, заправляють півлітра бензину. Справжній пілот на такому не полетить, тому зробили іграшкового.  

  Вантух Олександр, учасник "Аерошоку" (Київ): "Людина робилась дивлячись у дзеркало  - он, помічник дивився у дзеркало - робив спочатку форму, потім все інше - костюм, чоботи, все як положено".

  Запустили двигун, перевірили пальне та відправляють літак на злітну смугу. Розгін -  і ця модель вже у небі. Команди ж отримує із землі.

  Які лише моделі не кружляли у небі над Бородянкою. Цей гвинтокрил демонструє фігури вищого пілотажу. У небо злітає на кілька десятків метрів, потім із реактивною швидкістю повертається до глядачів. Інші  авіамоделісти тим часом готуються до повітряного бою. На злітну смугу вивели кілька моделей літаків-винущувачів часів Другої світової. До кожного прив`язали яскраву стрічку.  

  Володимир Шумський, учасник "Ааерошоку" (Полтава): "Задача за 7 минут срубить ленту соперника, остатся с целой лентой своей, минимум остатся с целым самолетом потому что летает 7 моделей одновременно, все в одной зоне и бывают очень часто столкновения".

  Пілотажна фігура "Стіна", коли літак зависає у повітрі,  викликала чи не найбільше емоцій у маленьких глядачів. Щоби дійство було ще ефектнішим, літак обладнали спеціальним пристроєм, який випускає дим. 

  Олександр Агієв, учасник "Аерошоку" (Дніпропетровськ): "Маневры противоположны законам авиадинамики , тоесть он летает за счет обдува пропеллером , тут очень мочный мотор в этом самолете у которого тяговооруженность в три раза превышает вес самого самолета и по-этому он позволяет выполнять так называемые три-д маневры".

  Організатори обіцяють зробити фестиваль традиційним. І сподіваються, подібні шоу привернуть увагу дітлахів до авіамодельного спорту.

  Ксенія Дворнікова, Ян Доброносов, 5 канал 

  Попередній матеріал
  ВООЗ: небезпечна кишкова інфекція потрапила до Європи з Африки
  Наступний матеріал
  У Пакистані - ліквідовано одного з лідерів "Аль-Каїди"
  Теги: