Етнофестиваль присвячений жнивам у Пирогові [відео]

  Жнива від дідів-прадідів. У музеї під відкритим небом у Пирогові триває етногорафічний фестиваль. Відвідувачам демонструють, як збирали врожай, мололи зерно та випікали хліб. Усе це можна спробувати власноруч: спекти хліб у печі, або ж пов`язати снопа. Скуштувати печеного хліба прийшов і прем`єр-міністр Микола Азаров.

  Співають і в`яжуть. За кілька хвилин весільний сніп - буде готовий.

  Його готують із самого ранку. Попри спеку. Бо не забувають українських традицій. Як в`язали снопи з пшениці наші пращури ці хлопці знають. Раніше, кажуть, такі дідухи чи не в кожній хаті ставили на святвечір. Потім, мовляв, їх змінила новорічна ялинка.

  Ця компанія готова провести і майстер-класи з в`язання снопів.Та нинішній молоді, кажуть, не до етнографії.

  Як не хочуть власноруч до історії доторкнутися, нехай хоч подивляться. Організатори фестивалю нагадають традиції прадідів. Демонструють увесь хлібний шлях. Від обмолоту снопів до випікання хліба. Долучитися до історії покликали прем`єр-міністра. Той одразу за снопа узявся.

  А от за жорна прем`єр не присів.  Місити глину для печі теж не став. Ганна Павлівна хотіла з Азаровим пташок поліпить. Не судилося.

  А от вже готовий хліб Азарову прийшовся до смаку.

  У вишиванці та брилі прем`єр пройшов хлібним шляхом. Майстрині чиновника переймали і про свої проблеми говорили. Прем`єр же радив - бачити лише позитивне.

  Саме позитивні емоції обіцяють організатори фестивалю усім відвідувачам Пирогова. Імпровізовані жнива  чекають на гостей музею до недільного вечора.

  Анна Мірошниченко, Ян Доброносов, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  До Ужгорода доправили українців постраждалих у ДТП під Псковом
  Наступний матеріал
  Сезон полювання на пернату дичину відтермінували через спеку [відео]
  Теги: