Гія Церцвадзе 5 канал

Екстрадиція добровольця АТО Церцвадзе на вимогу РФ: хто та коли вирішить долю бійця

ГПУ повинна ухвалити рішення про передачу добровольця Російській Федерації протягом 40 діб

Рішення щодо екстрадиції грузинського добровольця Гії Церцвадзе прокуратура повинна ухвалити до 23 лютого. Про це під час прес-конференції повідомила адвокат військового Ксенія Проконова, передає "5 канал".

Зокрема, як уточнила захисниця, за правовими нормами, Генпрокуратура повинна ухвалити рішення про передачу добровольця Російській Федерації протягом 40 діб. Натомість, Проконова переконує, що екстрадиція загрожує життю та здоров'ю Гії Церцвадзе.

"Рішення про екстрадицію ухвалює не суд, його ухвалює Генпрокуратура. Вона приймає його протягом 40 діб. Рішення може бути оскаржено потім, однак приймається воно саме прокуратурою", – зазначила адвокат Гії Церцвадзе.

Вона також повідомила: "У Генпрокуратури є кілька підстав не видавати людину – зокрема, якщо життю та здоров'ю його загрожує небезпека у країні, якій його видають. Саме про цю ситуацію ми говоримо насамперед".

"Сподіваюся, що мені буде надана така можливість займатися тією діяльністю, за якою я сюди приїхав. Для того, аби допомогти нашому братньому народу в боротьбі проти агресора, що є нашим спільним ворогом", – каже сам грузинський доброволець Гія Церцвадзе.

Нагадаємо, російська сторона закидає йому вбивство в 2003 році на території Росії, сам же Церцвадзе впевнений, що обвинувачення сфабриковані і мають політичний характер. Крім того, російські слідчі також відкрили кримінальні провадження ще на кількох грузинських добровольців, які захищають Україну в АТО. У Грузії арешт добровольця АТО Церцвадзе викликав скандал. 

Як повідомлялося, у ГПУ вважають, що Україна має підстави для відмови Росії у видачі грузинського військового Церцвадзе.

Попередній матеріал
Брифінг прокурора Головної військової прокуратури щодо оголошення підозри Віктору Януковичу – відео
Наступний матеріал
Загострення під Авдіївкою: чому активізувалися бої на Донбасі – експерт
Loading...

Луценко: Україна має підстави для відмови Росії у видачі грузинського військового Церцвадзе

У Грузії викликав скандал арешт добровольця АТО Церцвадзе, якого вимагає екстрадувати Росія – ЗМІ

"Своїх не здаємо": Луценко заявив, що грузинського полковника Церцвадзе випустили з СІЗО