Експерти: влада витискає українську мову з освіти та книговидавництва

  Українська мова втрачає позиції в освіті та книговидавництві - такі результати цьогорічного аналітичного дослідження руху "Простір свободи". Його оприлюднюють щороку з нагоди Дня української мови та писемності.

  Протягом року волонтери по всій країні досліджували дані статистики, соціології та проводили власні моніторингові дослідження. Аналітики стверджують, що вперше за роки незалежності зменшилась частка школярів, які вивчають українську мову. Цьогоріч книг українською надруковано менше половини від загального накладу усієї літератури. За результатами досліджень, на телебаченні і радіо та в друкованій пресі, а також в сфері послуг домінує російська мова. Натомість, у кінопрокаті - українська. Так, 68 відсотків фільмів, що демонструються в Україні, дубльовані єдиною державною, а решта - мають українські субтитри. У русифікації експерти винуватять владу.

  Тарас Шамайда, керівник проекту "Становище української мови в Україні": "Вперше за роки незалежності України зменшилася частка учнів, які навчаються українською мовою, і ця тенденція спостерігається у багатьох областях України. І, безумовно, це є "заслуга" у лапках міністра освіти Табачника, якому за кілька років русифікаторської політики вдалося зламати природню тенденцію до українізації освіти".

  Роман Кульчинський, шеф-редактор інтернет видання "texty.org.ua": "Нова державна політика  спрямована на те, щоби витіснити, якомога більше витіснити українську мову з різних сфер, але там, де держави нема, наприклад у приватних маршрутках - маршрутки, які їздять самі по собі, приватний бізнес - там люди більше вішають українських вивісок".

  Попередній матеріал
  Суд у справі ОВК №132 очікує на представників "УДАРу" та ЦВК [відео]
  Наступний матеріал
  У резиденції шведського прем`єра загинув охоронець
  Теги: