Експерти: українці не отримують об`єктивної інформації про політсили

  Українці не отримують об`єктивної інформації про політичні сили перед парламентськими виборами. Такі результати дослідження оприлюднив комітет "Рівність можливостей".

  Протягом двадцяти днів серпня експерти моніторили вітчизняний медійний простір на наявність інформації про найрейтинговіші політичні партії. За даними дослідження, майже на всіх регіональних та загальнонаціональних телеканалах левова частка ефіру належала Партії регіонів. Лише в Івано-Франківській області політсили УДАР та "Батьківщина" опинилися на першому місці. А от у Донецькій області провладна партія заповнила в сто разів більше телеконтенту, аніж опозиція. У пресі лідирує теж Партія регіонів, нерідко пишуть про КПУ та "Свободу". У всіх випадках інформація про провладні сили подавалася у позитивному чи нейтральному контексті. Водночас, опозиційні партії висвітлювалися у негативному ключі. Найменш заангажованими, як свідчить моніторинг, виявилися інтернет-агенції.

  Олександр Чекмишев, голова комітету "Рівність можливостей": "Українські телеканали і значна частина інших медіа демонструють більшою мірою симпатії, які зумовлені редакційною політикою та симпатією власників, аніж вагомістю інформаційних приводів, які створюють ті чи інші політичні партії".

  Расто Кужел, експерт Ради Європи: "Політики в будь-якій країні завжди будуть тиснути на медіа. Тож, головне у такій ситуації - здатність журналістів протистояти цьому".

  Попередній матеріал
  У Мюнхені виявили і підірвали бомбу часів війни
  Наступний матеріал
  Венесуела долає наслідки катастрофи на нафтопереробному заводі [відео]
  Теги: