Експерти назвали українські архіви лише декларативно відкритими

  Закритими називають незалежні експерти відкриті лише декларативно державні архіви. Такий висновок вони зробили, опитавши близько 30-ти респондентів - це журналісти, науковці, історики, які працювали з архівним фондом.

  Переважна більшість поскаржилася на обмеження в доступі до документів. Методи демотивації різні: наприклад, вартість копіювання може сягати 50-ти гривень за документ. Значно більші розцінки - за самостійне опрацювання паперів та їх фотографування. У багатьох архівах працівники виступають проти роботи з ноутбуками, а там де дозволяють - не дають можливості їх підзарядити. Найзакритішим експерти назвали архів зовнішньої розвідки, зокрема - документи про спецоперації КДБ.

  Володимир В`ятрович, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху: "Це справи, які накопичували компромат - з радянської точки зору - на ту чи іншу особу, і ці справи сьогодні найбільш закриті. А це справи, до прикладу, на Олександра Довженка, на Максима Рильського, на керівництво греко-католицької церкви. Тобто, без відкриття цих справ говорити про повне розуміння історії України ХХ-го століття буде дуже важко".

  Попередній матеріал
  Грецькі транспортники оголосили черговий добовий страйк
  Наступний матеріал
  Міжнародна спільнота посилює тиск на Сирію
  Теги: