Експерти: двомовність коштуватиме Україні 1 млрд грн щороку

  Мільярд гривень щороку втрачатиме Україна, якщо парламент ухвалить закон про мови. Такі підрахунки експертів. Вони проаналізували витрати, яких ймовірно зазнають ринки книгодрукування, реклами та кінопрокату.

  Експерти унаочнили цю суму. Кожен першокурсник міг би придбати щомісяця харчів на 350 гривень, а пенсіонер міг би витратити 80 гривень. А от підприємцям активісти роздали символічні платіжки, які ті мали би заплатити за впровадження двомовного простору. Аналітики припускають - мовний закон призведе до того, що українські виробники не зможуть конкурувати з російськими. За словами екпертів, замовникам дешевше буде надрукувати російськомовні підручники, виготовити рекламну продукцію чи продублювати фільм у Росії. Нагадаємо, у червні Кабмін скасував обов`язковий переклад фільмів лише українською мовою, але залишив умову, що дубляж має здійснюватися в Україні. Це приносить державі 4 мільйони доларів щорічно. У законі про мови цього припису вже немає.

  Андрій Гарасим, експерт ініціативи "Кінопереклад": "Я думаю, що досить вірогідним є сценарій, коли дубляж буде завозитися з Росії. Загублять роботу сотні артистів, які сьогодні працюють на дубляжем, перекладачі, звукорежисери. Фактично буде вбита школа українського дубляжу, яка вже не один рік є в Україні".

  Андрій Бондаренко, експер громадської організації "Не будь байдужим!": "Деякі ринки, якщо буде введена офіційна мова російська, так ніколи й не розвинуться. Такі ринки, як телепродукція, виробництво телесеріалів, масового кіна, також ринок шоубізнесу, який не зможе повноцінно розвиватися через наявність надзвичайно сильних конкурентів із Росії".

  Попередній матеріал
  У Польщі відкрили найвищу у світі статую Ісуса Христа
  Наступний матеріал
  Купол Рейхстагу закрили для туристів через загрозу терактів
  Теги: