Експерт з військових питань – про можливість введення воєнного стану в Україні

19 липня Олександр Турчинов заявив, що відповіддю РНБО на криваві провокації окупантів може стати воєнний стан

З чим пов’язане загострення на Донбасі та наскільки можливе запровадження воєнного стану в Україні, в ефірі "5 каналу" аналізував експерт з військових питань Дмитро Снєгирьов.

"Це загострення напряму пов'язане з роботою мінської підгрупи. Йдеться про те, що наразі в рамках тристоронніх домовленостей відпрацьовується механізм відведення військової техніки і відповідно військовослужбовців, створення так званої буферної зони. Україна в цьому контексті наполягає на тому, що лінія розмежування має бути, скажімо, лінія станом на 19 вересня 2014 року. Це принципова позиція української сторони", – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Він також прокоментував заяву Олександра Турчинова про те, що в разі продовження небезпечного загострення ситуації на сході України для захисту цілісності нашої країни та безпеки громадян РНБО може внести до порядку денного питання щодо запровадження воєнного стану.

"Ця заява носить суто політичний характер і направлена на те, щоб знизити оту хвилю зрадофільства в суспільстві, показати, що українське суспільство, українська армія, український політичний військовий провід наразі повністю контролює ситуацію. Я хотів би всіх українців заспокоїти – втрати бойовиків за той самий проміжок часу це 15 чоловік вбитими, себто вдвічі більше. Ні про яку зраду, ні про які унеможливлення чи варіант на відкриття адекватного вогню немає. Армія виконує свій конституційний обов’язок, тому давайте дамо армії нормально виконати ті обов’язки. П’ята хвиля мобілізації, що в країні відпрацьований механізм, є бажаючі воювати за цю країну, є люди, які зі зброєю в руках, мають бажання захищати чи то по контракту, чи то як строкові військові", – сказав експерт.

Нагадаємо, що 18 липня на сході України ВСУ зазнали найбільших втрат особового складу за останні місяці. Це викликало "серйозне занепокоєння" у Вашингтона.

Попередній матеріал
Очевидці про загибель Шеремета: після вибуху в авто він ще був живий
Наступний матеріал
Надія Савченко відповість на запитання глядачів в прямому ефірі "5 каналу"

Військова розвідка назвала причини загострення ситуації в АТО

Турчинов: Відповіддю РНБО на криваві провокації окупантів може стати воєнний стан