безвіз 5.ua

Експерт: Україна не отримає безвіз з ЄС до кінця року

Україна отримає безвізовий режим з ЄС навесні 2017 року

Листопад – це не зовсім реальна дата запровадження безвізового режиму, вже де-факто. Оскільки процедурні бюрократичні моменти, які залишилися для виконання з боку Європейського Союзу, ще мають місце. Про таке у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі" повідомила експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Мар’яна Кузьо.

Вона нагадала: "Залишилося ще голосування у Європейському парламенті. Порядок денний Європарламенту не містить українського питання, тому скоріш за все голосування у ЄП вже відбудеться у другій чи третій декаді листопада. І тут ще треба пам’ятати, що після голосування у Європарламенті буде обговорення у Раді ЄС, і скоріш за все це обговорення відбудеться на початку грудня. Відповідно передумови цього обговорення буде узгодження позицій між Європарламентом і Радою ЄС. На сьогодні таке узгодження вже триває і сторони вже доходять певного консенсусу, але все ж таки голосування у Європарламенті до кінця жовтня не буде".

"Нам ніхто не сказав ні, безвізовий режим буде. Я сподіваюсь, що Україна не зробить два кроки назад і буде продовжувати і підтримувати темп тих реформ, які були започатковані у рамках переговорів про безвізовий режим. І тоді цей оптимістичний прогноз весни 2017 буде цілком реальний", – додала експерт.

Попередній матеріал
Протягом місяця у Раді має запрацювати механізм електронної реєстрації нардепів
Наступний матеріал
Селекторна нарада щодо стану проходження опалювального сезону – відео

Єврокомісія підтримує безвізовий режим для України - МЗС

Порошенко: ЄС дасть Україні безвізовий режим одразу після ухвалення механізму його призупинки

Експерт про безвіз: Європа боїться напливу мігрантів, а Польща втратити українських працівників

У МЗС повідомили, чому відкладене питання надання Україні безвізового режиму