Олена Зеркаль 5 канал

У МЗС повідомили, чому відкладене питання надання Україні безвізового режиму

Українські дипломати переконані, що європейські інституції не можуть дійти згоди щодо лібералізації візового режиму для українців

Європейські інституції не знайшли спільної мови щодо механізму призупинення дії безвізового режиму, тому питання щодо надання безвізу Україні та Грузії відкладено. Про це в ефірі "5 каналу" заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Європейські інституції не знайшли спільної мови щодо запобіжного механізму. І поки вони не знайдуть цієї спільної мови, ані питання Грузії, ані питання України розглядатися не буде", – зазначила вона.

Крім того, Зеркаль наголосила: "Не можуть знайти спільної мови такі інституції як Європарламент, Рада ЄС та Європейська комісія. Єврокомісія подала законодавчу пропозицію, яка полягала у внесенні запобіжного механізму по призупиненню безвізу. І вона передбачала виключну роль Європейської комісії у розгляді цього питання і прийнятті рішень. Під час розгляду цієї законодавчої ініціативи Європарламент вирішив, що вони не згодні з пропозицією Єврокомісії, і вони хочу мати свою власну роль у вирішенні цього питання. Навіть зараз йде суперечка, який саме законодавчій акт вони будуть ухвалювати".

Як повідомляв 5.ua, на порядок денний Європарламенту у жовтні не винесли питання "безвізу" для України. Раніше повідомлялося, що дипломати ЄС обговорять скасування віз для України наприкінці жовтня. 

Нагадаємо, 26 вересня, комітет Європарламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму. "За" проголосували 38 депутатів, "проти" було 4, один утримався.

Попередній матеріал
Наслідки стихійного лиха в Одесі: що лишив по собі шторм – фоторепортаж
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Актор та телеведучий Антін Мухарський в ефірі "5 каналу"

На порядок денний Європарламенту у жовтні не винесли питання "безвізу" для України

Представник України при ЄС розповів про порядок розгляду безвізового режиму в Європарламенті

Комітет Європарламенту проголосував за безвізовий режим для України

Європарламент візьме за основу для голосування щодо надання Україні безвізу доповідь, яку сьогодні підтримав комітет ЄП