Експерт розповів, який механізм передбачає законопроект про спецконфіскацію

Ідея цього законопроекту полягає в тому, аби була дозволена можливість конфісковувати майно особи до рішення суду

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив старший науковий співробітник інституту держави і права ім. Корецького НАН України Микола Сірий.

"Ключова ідея цього законопроекту полягає в тому, аби була дозволена можливість конфісковувати майно особи до рішення суду, яким би визнавалася винність цієї особи. Така позиція прямо протирічна і сталій європейській практиці і українській Конституції. Тому що у Конституції прямо сказано, що власність захищена і можуть допускатися конфіскації лише після того, як рішенням суду буде встановлена вина особи у вчиненні злочину", – зазначив експерт.

"У цьому законопроекті намагаються передбачити проміжне рішення суду, яке приймається до основного рішення. Наприклад, як накладається арешт на майно, тобто особу затримали і накладається арешт на майно. Це звичайний порядок, але цей порядок передбачає тимчасову дію, не конфіскацію, а тимчасовий арешт. Цим законопроектом передбачається можливість конфісковувати до рішення суду і саме ще викликає занепокоєння, і саме це сприймається критично", – пояснив Микола Сірий.

Попередній матеріал
Російський танк обстріляв будинки мешканців Красногорівки – фотодокази
Наступний матеріал
Генсек НАТО виступив за продовження санкцій проти Росії

Парубій: Депутати не встигли ознайомитися з компромісним варіантом законопроекту про спецконфіскацію

Експерт: Законопроект про спецконфіскацію не був прийнятий через загрози, які він несе