wetoker.com

Експерт пояснила, як діятиме безвіз для дітей

В ефірі "5 каналу" експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Мар'яна Кузьо розповіла, як діятиме безвізовий режим з ЄС для дітей

"У дітей також повинен бути біометричний паспорт. На сьогодні вони видаються дітям до 12 років, до 14 років і потім після 16 років. Є три види паспортів. Цей, що до 12 років, не містить відбитків пальців, бо ми знаємо, що малюнок пальця дітей змінюється. Чомусь біометрика асоціюється лише з відбитками пальців. Насправді це чіп, який вшитий у паспорт і містить, зокрема, відцифровану фотографію. Після 16 років будуть зніматися відбитки пальців, і він буде більш безпечнішим, бо міститиме більший обсяг інформації. Паспорт буде видаватися на основі первинних документів, тобто йдеться про внутрішній паспорт. На сьогодні Державна міграційна служба видає ID-картки, тому варто планувати так,аби дитина мала ID-картку і вже тоді подавала документи на біометричний паспорт", – пояснила Кузьо.

"Щодо перетину кордону, то ніхто не відміняв правило нотаріального засвідчення дозволу одного з батьків на виїзд дитини за кордон, це залишається", – додала вона.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Нагадаємо, 11 травня безвіз затвердила Рада Європейського Союзу, наступної середи у Страсбурзі заплановане урочисте підписання, яке насправді є звичайною формальністю. Під документом поставлять підписи голова Європарламенту та представник головної нині в ЄС Мальти. Президент України назвав рішення про затвердження Радою ЄС безвізу для України історичним.

Попередній матеріал
Україна отримала бажаний безвіз: як це було та що чекає далі – сюжет
Наступний матеріал
"У постійній напрузі": українські бійці розповіли, хто допомагає виявляти ворожі ДРГ
Loading...

Як спроможне журналістське розслідування допомогти у розкритті резонансних вбивств – "Час. Підсумки дня"

Україна масштабно відзначила отримання безвізу – фоторепортаж з регіонів

Казки на дотик: до рук особливої малечі потрапили перші примірники книг бійця АТО

На Хортиці замайорів прапор ЄС – як у Запоріжжі безвіз святкували

Кульки, оркестр, флешмоб: як у Львові безвіз святкують

Мінгареллі мовою Кобзаря привітав українців із відкритими кордонами – відео