Ексклюзивно: журналісти "5 каналу" потрапили на прихований спостережний пост і побачили нову техніку розвідників ЗСУ

Засоби розвідки, АТО 5 канал
Щоб вуха і очі армії могли і надалі якісно працювати на лінії фронту, розвідка тестувала нове обладнання. Це нелетальне озброєння, яке суттєво знижує ризики розвідників. Адже для отримання інформації тепер не завжди треба виходити на лінію розмежування. Технологічність поволі, але стає реальністю цієї війни

Молитися, радить Сергій, виїжджаючи на відкриту місцевість на шляху до спостережного посту свого підрозділу. Дорогу на прицілі тримають ворожі ПТУРисти.

За кілька хвилин потрапляємо на спостережний пост, про існування якого не знають не лише бойовики, а й підрозділи піхоти, які тримають оборону біля окупованого Донецька.

"На відстані у 1110 метрів від нас знаходиться передній край, і ми повністю спостерігаємо за опонентами", - пояснює військовий Богдан.

Засоби розвідки, АТО
Засоби розвідки, АТО5 канал

На цій позиції операції Об’єднаних сил працює військова розвідка, тому називати її – заборонено. Армійці тут використовують сучасні засоби спостереження і виявлення супротивника.

Нове розвідувальне обладнання українське військо отримало напередодні оголошення початку операції Об’єднаних сил. Зараз його випробовують у тестовому режимі.

Засоби розвідки, АТО
Засоби розвідки, АТО5 канал

"Ми розпочали обладнання системи розвідки по всьому передньому краю. Обладнуємо спостережні пости більш сучасними, більш новітніми засобами розвідки, які дозволяють виявляти противника вдень і вночі. Виявляти у будь-яку погоду -  у сніг, туман, дощ. Забезпечувати передачу інформації на пункт управління в режимі онлайн", - розповідає "Миколайович", начальник розвідки Операції об’єднаних сил.

Звичайний дрон та планшет з програмою - за допомогою безпілотника на окуповану територію закидають сейсмічні датчики, здатні розпізнавати людей, техніку та їхню кількість за будь-якої пори та погодних умов. Тепер вже не треба на кілька діб ходити в розвідку до ворога. Усе робить техніка.

Засоби розвідки, АТО
Засоби розвідки, АТО5 канал

"Люди стали менше ризикувати у тому плані, що раніше інформація проходила десь кілька днів. Зараз вона проходить в режимі онлайн за декілька хвилин. Ми на крок попереду ворога", - запевняє начальник розвідки Операції об’єднаних сил.

Поки спілкуємось, датчики фіксують вихід ворожої розвідувальної групи в напрямку українських позицій.

"Зараз ми виявили диверсійно-розвідувальну групу у кількості вісім осіб, яка рухається в нашому напрямку. Інформацію внесли на планшет і за допомогою планшету передали до штабу. Все це ми робимо в онлайн-режимі. Там все обробляють і наносять на мапу. Нині відбувається дорозвідка, ми визначаємо їхній маршрут. Далі – по команді", - пояснює дії армієць Олег.

Засоби розвідки, АТО
Засоби розвідки, АТО5 канал

Далі - робота іншого безпілотника, який здійснює відеофіксацію ворожих позицій. Дрон працює на висоті, недосяжній для стрілецької зброї. Бойовики розуміють, що їх виявили. Відступаючи, відкривають вогонь. Зважаючи на небезпеку, знімальну групу "5 каналу" просять покинути позицію.

Бойовики продовжують обстріл. Проте не розуміють, по кому стріляти. Операцію їм зірвала непомітна техніка в руках українських розвідників.

Засоби розвідки, АТО
Засоби розвідки, АТО5 канал

"Розвідка - це очі війни, яка бачить все. І завдяки розвідці ми знаємо все про противника і можемо, відповідно, вчасно приймати рішення", - розповідає начальник розвідки Операції об’єднаних сил "Миколайович" .

Зміна формату АТО на операцію Об’єднаних сил дала перші результати, запевняють військові. Зроблено крок уперед з удосконалення системи розвідки уздовж лінії розмежування. За допомогою провідних країн світу українське військо отримало прилади нічного бачення, новітні системи визначення координат та відстані до цілей. У разі вдалого тестування такими будуть оснащені усі підрозділи, які тримають оборону вздовж лінії зіткнення.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "Час. Підсумки", "5 канал"

Попередній матеріал
"Снайпери просто руки відстрілюють": відверто про непросте життя мирного Донбасу
Наступний матеріал
"Якесь дежавю": родина кримських татар розповіли, як виїздили з Криму в 2014-му і як у Львові починали з нуля
Loading...