Екс-заступник командира "Кобри" відхрещується від непристойного жесту Яценюку (РЕПОРТАЖ)

  Чи порушував правила дорожнього руху колишній заступник командира спецпідрозділу ДАІ "Кобра" Олексій Кожа, коли не поступився дорогою ескорту Арсенія Яценюка? Перше засідання Святошинського районного суду так і не дало сьогодні відповіді на це запитання. Розгляд справи перенесли на 12 березня. Натомість МВС встигло винести вирок всьому спецпідрозідлу "Кобра". Його вже розформовують. Завдання "Кобри" щодо супроводу високопосадовців відтепер виконуватимуть три спеціальні взводи ДАІ.
  Олександр Аргат, 5 канал: "Розгляд адміністративних справ про порушення правил дорожнього руху в українських судах поставлені на конвеєр. Часто рішення по них виноситься вже за десять хвилин після початку слухання. Проте справа за участі Олексія Кожі перетворюється на затяжнний судовий процес. Нові факти встановлені захистом офіцера малюють дещо іншу картину того, що сталося 16 лютого на проспекті Перемоги у Києві".

  Суддя: "...керуючи автомобілем Porshe Cayen, водій при перестроєнні не надав перевагу автомобілю Land Cruiser, який рухався по суміжній смузі, змусивши при цьому його різко гальмувати та змінювати напрямок руху чим створив аварійнку ситуацію.

  Це витяг з протоколу про адмінпорушення, який Олексій Кожа підписав із зауваженням -  "не згоден". За версією офіцера "Кобри" він не міг поступитися, бо сусідній ряд був зайнятий. До того ж, ніщо не вказувало на те, що у джипі їде сам Голова Верховної Ради. Екс-кобрівець стверджує - проблискові маячки на авто були встановлені з порушенням правил. Та незважаючи на це, при першій нагоді він звільнив смугу, проте його все одно наздогнали співробітники держохорони, які викликали ДАІ. Однак протокол про порушення, каже Кожа, отримав на руки лише за два дні. У його тексті адвокати знайшли неточності. Зокрема, адреси за якою стався інцидент, взагалі не існує. А номерний знак автомобіля, на якому їхав спікер, записаний за "Опелем" мешканця Броварів. 

  Тетяна Монтян, адвокат: "Зв`язавшись з даним громадянином ми дізналися, що дійсно в нього є такий автомобіль і він успішно на ньому їздить. Оскільки у нас в країні не може бути два різних автомобіля під одним і тим же самим номером слід з`ясувати, що ж то був за автомобіль про який вказано в протоколі про адміністративне порушення".

  Арсеній Яценюк натомість заспокоює - збігання номерів - це просто такий собі захід безпеки, вигаданий Управлінням держохорони. І ніяких поправок до своєї версії дорожньої пригоди, яку він розповів Вікторові Ющенку та керівництву МВС, вносити не збирається. І наполягає - Олексій Кожа створив аварійну ситуацію та ще й показав неетичний жест. Упевненості Голові Верховної Ради додають 5 його свідків.

  Арсеній Яценюк, Голова Верховної Ради України: "Якщо вже пішла таким чином ситуація ця людина буде відповідати за неправдиві свідчення. Я піду далі, тому що та інформація яка була у мене від компетентних органів по діяльності цієї людини не те, що викликає здивування, а там треба розглядати на предмет того де повинен сидіти цей чоловік".

  Олексій Кожа теж хоче довести справу до кінця. Хоча, каже, повертатися на попереднє місце роботи у разі перемоги не планує. Мовляв, якщо посварився з таким високопосадовцем - все одно працювати не дадуть. І додає, він опинився не в той час і не в тому місці. І на прощання демонструє журналістам жест, який образив спікера українського Парламенту.

  Олександр Аргат, Ольга Сніцарчук, Рустам Ходжієв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.39Мб)
  Попередній матеріал
  4 людини згоріли у потязі в Болгарії
  Наступний матеріал
  Столичні депутати здавали кров
  Теги:
  Loading...