Вакцинація
Вакцинація Shutterstock

Директор київської школи просить суд скасувати наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію для освітян

Читайте по-русски
У школі, директор якої подав позов, вакциновано понад 80% педагогів

Без 80 % щеплень персоналу навчання не буде. Ця новація поставила педагогів перед фактом. Або вони імунізуються, або їх відправлять додому без зарплат. Окремі педколективи кинулися виконувати нормативи і вклалися в них. Але на канікули школи пішли раніше, не зважаючи на  кількість вакцинованих. Бо ж хворіти активно почали і діти. А тепер рішення про обов'язкову вакцинацію ще можуть переграти. Директор однієї із столичних шкіл подав позов, яким хоче визнати розпорядження про обов'язкову вакцинацію незаконним. Хоча вчитель не проти щеплення і вже отримав дві дози препарату. Що ж спонукало до такого радикального рішення – дізнавалася журналістка "5 каналу" Лідія Середюк. 

"Видається по школах накази, накази видаються безглузді", – вважає директор школи №210 Дмитро Ламза.

Так директор київської школи висловлюється про наказ Міністерства охорони здоров'я щодо обов'язкової вакцинації освітян. До Окружного адмінсуду Києва подав позов, аби вимогу скасували і керівники шкіл не мусили відстороняти тих працівників, які не щепилися.

"Керівник жодного закладу країни не зможе реалізувати цей наказ. Трудовий закон, де чітко прописані всі наші обов'язки і права, немає підстави відсторонити людину від роботи і 46 статті за невакцинацію", – вважає Дмитро Ламза, директор школи №210.

А от в іншому законі – про щеплення – прописано навпаки.

"У разі відмови або ухиляння від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт", – йдеться у законі про щеплення.

Йдеться, зокрема, про протидію поширенню дифтерії, кору та туберкульозу. Але вакцинації від коронавірусу в цьому переліку немає.

"Саме COVID було внесено до нового переліку. Тому що це нова інфекція і таке право нам дано іншою статтею закону – за епідпоказами було прийнято таке рішення", – пояснила гендиректорка директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ Ірина Руденко. 

Нині у цій школі від коронавірусу вже вакцинувалися 83% працівників. Ті, хто щеплення досі не зробили, зі слів директора, мають протипоказання або антитіла від інфекції. Зінаїда Вовк днями отримала другу дозу вакцини, але з керівником погоджується.

"Я не проти, але є люди, в яких немає показників, які б дозволили зробити цю вакцину. Тому я вважаю, що директор зробив правильно. Я була в когорті вчителів, які не могли зробити вакцинацію", – каже учителька школи Зінаїда Вовк.

У Міністерстві охорони здоров'я відповідають: той, хто справді має протипоказання, може отримати довідку про це від сімейного лікаря та затвердити її в медзакладі, і тоді вакцинуватися не мусить.

"На них не розповсюджується дія наказу. Тобто вони не будуть відсторонені від роботи, але ми розуміємо, що вони можуть захворіти і бути небезпечними також для інших оточуючих", – зазначає гендиректорка директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ Ірина Руденко.

Найголовніший показник, що щеплення робити не варто, це анафілактичний шок — серйозна алергічна реакція після першої дози вакцини. А людей із хронічними хворобами МОЗ, навпаки, закликає вакцинуватися, бо в них вищий ризик підчепити COVID і тяжко його перенести.

У МОЗі кажуть: обов'язковій вакцинації для освітян бути. І лише ті навчальні заклади, де всі працівники щеплені, зможуть повноцінно працювати у червоній зоні.

"Київ з дня на день може потрапити у "червону" зону і за правилами червоної зони мають бути вакциновані 100%", – зазначає заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. 

Інакше, невакцинованих працівників відсторонять від роботи без збереження зарплати, а навчальний заклад відправлять на дистанційку. Нині лише у семи київських школах із 564 вакцинований увесь персонал.

"Це говорить про те, що колективи не готові ще повністю перейти в очний режим за "червоного" рівня небезпеки", – каже директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фідаян.

У "червону" зону столиця може потрапити вже наступного тижня. 

Лідія Середюк, Микола Довгий, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, Віталій Кличко заявив, що ситуація з розповсюдженням коронавірусу в Києві погіршується щодня.

Попередній матеріал
Заламували руки та забрали ключі від військових катерів: ДБР намагалися завадити випробуванням нових суден
Наступний матеріал
На вході вимагають довідку вакцинації або ПЛР-тест: на Хмельниччині посилили карантин
Loading...
У МОН розповіли, скільки освітян вакцинувалося від коронавірусу

У МОН розповіли, скільки освітян вакцинувалося від коронавірусу

"97% педагогів вакциновані": як у Моршині й Трускавці всі школи уникли карантину

"97% педагогів вакциновані": як у Моршині й Трускавці всі школи уникли карантину

"Жовта" зона карантину: чи готові столичні школи до роботи в нових умовах – включення

"Жовта" зона карантину: чи готові столичні школи до роботи в нових умовах – включення

На Одещині менш як 50% вчителів отримали хоча б одну дозу вакцину

На Одещині менш як 50% вчителів отримали хоча б одну дозу вакцину

У всіх столичних школах вакцинувалися понад 80% вчителів

У всіх столичних школах вакцинувалися понад 80% вчителів

Дистанційного навчання не буде: на Київщині закриють школи, де недостатньо вакцинований колектив – голова ОДА

Дистанційного навчання не буде: на Київщині закриють школи, де недостатньо вакцинований колектив – голова ОДА