Дворазовий олімпійський чемпіон Васмаєр взявся рекламувати Україну серед європейців [відео]

  Дворазовий олімпійський чемпіон зі слалому і гірськолижного спорту німець Маркус Васмаєр взявся рекламувати Україну серед європейців. Задарма і з власної ініціативи.

  Це баварський діалект, рідний Маркусові. Жартома змушує свого українського друга  бандуриста Тараса Компаніченка повторити просте словосполучення - хвіст білки. Свій спортивний костюм олімпійського чемпіона Маркус давно змінив на баварський стрій зелені панчохи і шкіряні шорти носить усюди. Обожнює національний одяг і українські вишиванки на німецький лад ніжно називає

  Три роки тому Маркус відкрив для себе Україну. А все тому, що в сусідньому будинку оселилася киянка Вікторія. Вона дала відомому спортстмену послухати українську музику, і та здалася чоловікові схожою на його рідну, німецьку.

  Маркус Васмаєр: "У Німеччині, в Баварії, люди не знають про Україну. Територіально ви так далеко від нас. Але ми близькі культурно. В танцях і музиці. Це фантастично".

  У себе вдома Маркус створив музей баварської архітектури та побуту, схожий на наш Пирогів. Тарас Компаніченко і компанія відіграли там кілька великих фестивалів, зокрема і  на два українських Різдва. Взяв інструменти в руки і Маркус.

  Маркус Васмаєр: "Я граю баварські мелодії. Це кумедно, але вони гарно поєднуються з українськими мотивами моїх друзів. Ми отримуємо безмежне задоволення. На минулих вихідних грали разом у саду, була класна вечірка".

  Ще перед стартом Євро-2012 Маркус узявся рекламувати Україну на своїй батьківщині - знімав проморолики та поширював їх серед німецьких журналістів. Нині працює над новим проектом.

  Маркус: "Будемо друкувати дитячі книжки з українськими колисковими. У комплекті з книжками йтимуть компакт-диски. Щоби мама включала їх і співала дитині".

  Зараз узгоджують останні деталі з видавцем Іваном Малковичем. Писати музику для співанок іще рік тому зголосилися Олег Скрипка і Тарас Чубай. В Україні Маркус уже вдруге. Устиг побувати і на весіллі, і на хрестинах. Тож тости мотає на вус.

  Анастасія Бабенко, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  2 українських пілотів загинули внаслідок падіння вертольоту в Конго
  Наступний матеріал
  Житомирщина. Сільський голова до смерті побив хлопця [відео]
  Теги: