5.ua

Двох "дніпропетровських терористів" повністю виправдали

  Підозрюваних у пособництві так званим «дніпропетровським терористам» Дмитра Реву та Льва Просвірніна звільнили з-під варти. Індустріальний суд Дніпропетровська зняв з них звинувачування через відсутність доказів їхньої причетності до серії вибухів. Відмовилися від висунутого раніше обвинувачування і представники прокуратури.

  Оплесками присутні вітали ухвалу Індустріального суду. Після майже дворічного утримання під вартою з Дмитра Реви та Льва Просвірніна знімають усі обвинувачування. За кілька хвилин вони вже обіймають рідних.

  Реві закидали, що він скеровував дії іншого підозрюваного у дніпропетровських терактах – Віктора Сукачова. Натомість, сам Рева одразу після затримання заявляв, що він невинний. Нарешті визнав це і суд.

  Дмитро Рева, виправданий: "Я счастлив… Вера была, что рано или поздно справедливость должна была восторжествовать. …То, что это будет сегодня – надеялся в глубине души, но не был уверен".

  Просвірніна звинувачували у тому, що він придбав телефонну картку з якої так звані терористи писали повідомлення до СБУ з погрозами і вимогою викупу. Чоловік заявляє – він виконав прохання товариша, проте деталі йому невідомі. Кілька разів впродовж слідства чоловік визнавав себе винним. Каже намовляв на себе, бо боявся.

  Лев Просвірнін, виправданий: "Боялся я того, что я не смогу оправдаться, боялся я того, что меня ждет в последующем в колонии… Боялся за жену, за дочь, за мать".

  Адвокат Просвірніна каже – чоловіків зробили підозрюваними через помилку слідчих СБУ.

  Олександр Резнік, адвокат Льва Просвірніна: "Первоначально была допущена просто следственная ошибка, а потом уже я сто процентов уверен, что люди, которые ее сделали первоначально, они осознали ее сразу, но назад возвратиться по непонятной мне причине, хотя было масса возможностей все это исправить еще там, на следствии".

  Нині у представників прокуратури не залишилося питань до вчорашніх підозрюваних.

  Олександр Гладких, керівник групи державного обвинувачення: "Закон нас зобов’язує, якщо ми прийдемо до висновку про відсутність доведеності вини підсудного, то відмовитися від обвинувачення. Тобто, ми виконали прямі обов’язки і все… Ніхто з політичних сил на нас не тиснув, ми працювали вільно, діяли в рамках процесуального законодавства".

  27-го квітня 2012 року в Дніпропетровську сталося чотири вибухи. Пристрої вибухнули у бетонних смітниках в центрі міста. Постраждала 31 людина. За  місяць заарештували чотирьох – Віктору Сукачову та Віталію Федоряку інкримінували організацію терактів, Льву Просвірніну та Дмитру Реві – пособництво. Індустріальний райсуд розглядає справу вже рік та чотири місяці.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Небо над Кримом закриють на час референдуму
  Наступний матеріал
  85 відомих російських діячів культури підтримали вторгнення Путіна до Криму
  Теги:
  Loading...