ДСС перевірив якість товарів у магазинах. Результат невтішний [відео]

  Йогурт із кишковою паличкою, гранатовий сік без граната, надто голосні брязкальця, одяг, що линяє. У Міжнародний день захисту дітей "Держспоживстандарт" розсекретив виробників. В одному з популярних гіпермаркетів столиці фахівці зробили контрольну закупку.

  Випробування на міцність цей транспорт не пройшов.

  Навіть після дрібної аварії машинка перетворилася на брухт. Маленький водій також може постраждати, кажуть експерти. У цій лабораторії іграшкам виносять вирок. Найбільше претензій у фахівців до брязкалець. Одні заголосні, інші -  неякісно зшиті. 

  Сергій Каспаров, заступник начальника лабораторії випробувань іграшок: "И  материал и швы не выдерживают. И вот всё, что здесь внутри находится - ребёнок хватанёт".

  Кожна друга річ, закуплена працівниками "Укрметртестстандарту" - неякісна. Одяг зшитий синтетичними ниткаами, оброблений формальдегідом. Линяють не лише тканини, але й взуття.

  Галина Некрашевич, начальник випробувальної лабораторії: "Можуть визивати як алергічні захворювання. Можуть викликати інші подразнення шкіри. Це досить шкідливі сполуки".

  Наталія Попова, начальник науково-технічного Центру підтвердження відповідності: "Нет основной кожаной стельки. Соприкосновение стопы ребенка идёт. Представьте себе температуру, плюс токсичность этой стельки и эти токсичные материалы идут дальше в стопу и в здоровье человека".

  Зашкодити малечі можуть й харчі зі звичайного супермаркету, стверджують у "Держспоживстандарті". У закупленому для перевірки йогурті - знайшли кишкову паличку, морозиво виготовляють з рослинними жирами, молоко згущене  не містить молока, а сік гранатовий - граната.       

  Володимир Семенович, начальник науково-дослідного центру випробувань продукції: "Написано, що сік гранатовий прямого віджиму, 100% натуральний. До соку воно ніякого відношення не має. Тому що там штучні барвники і консервант".

  П`ять тисяч гривень витратили експерти на контрольну закупку. На виробництві могли б отримати товар безкоштовно, але результат був би інакший, бідкаються перевіряльники. Адже відповідно до законодавства, контролери про свій візит мають попередити за десять днів. 

  Віктор Ример, перший заступник гендиректора ДП "Укрметртестстандарт": "У результаті або підприємство не працює на цей час, коли приходить перевірка, або заздалегідь підготована продукція якісна. І вона чекає на відбір зразків".

  Результати перевірки передадуть правоохоронним органам, пообіцяв Віктор Ример. Утім попередні спонтанні дослідження засвідчили - покарання винних не знаходить. Відтак споживачам радять бути прискіпливішими. Ретельніше вчитуватися у склад товару та переглядати документи, що засвідчують його якість.

  Людмила Голоднік та Юрій Підлісевич, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Триває визначення півфіналістів тенісного турніру "Ролан Гаррос"
  Наступний матеріал
  Янукович звільнив кількох високопосадовців [репортаж, відео]
  Теги: