5.ua

ДСНС пройшла атестацію ООН і залучатиметься до міжнародних місій

  Українські рятувальники здобули міжнародне визнання. Уперше вітчизняна ДСНС пройшли атестацію інспекції ООН і тепер мають право рятувати людей під час міжнародних місій. Вони продемонстрували свої уміння під час показових навчань.


  Легенда нинішніх навчань – у великому місті сталася техногенна катастрофа. Завдання мобільного рятувального центру – якнайшвидше загасити пожежі, розібрати завали та мінімізувати викид шкідливих речовин у повітря. У загоні – кілька сотень рятувальників, розділених на підрозділи: медики, зв'язківці, оперативники, логісти.

  Свої навички рятувальники демонструють уже як володарі Міжнародного сертифікату. Його отримали за результатами оцінки інспекторів ООН. Україна стала 38-ю країною світу, що здобула право проводити міжнародні рятувальні роботи.

  Отримати сертифікат українцям було не просто. Під час атестації не обійшлося без політики та втручання з боку російських колег.

  "Нам почали робити відчутні перешкоди, аби ментори – міжнародне керівництво – тут не з’явилися. Що тут нібито стріляють, убивають, ріжуть", – розповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

  Особливий підрозділ – мобільний госпіталь зі ста п’ятдесяти рятувальників. Ці медики і раніше брали участь у міжнародних місіях. Їх запрошували до Туреччини, Індії, Ірану, Пакистану. Розповідають: "В Пакистані, наприклад, госпіталь надав допомогу біля 10 тисячам постраждалих, було прийнято 18 пологів, були важкі операції, коло 400 операцій було виконано".

  Серед рятувальників – і чотирилапі. Пес на ймення Че Гевара – чемпіон світу у категорії пошуково-рятувальних собак. Служить у мобільному центрі разом із господарем, і вже навчається за новою, європейською програмою - відповідно до атестації ООН.

  Мобільний рятувальний центр заснували п’ять років тому, і використовували під час надзвичайних ситуацій всередині країни. Саме цей загін минулого місяця проводив роботи у Миколаєві після вибуху у багатоповерхівці.

  Ігор Грушко, Валентин Стрєльцов, "5 канал".
  Попередній матеріал
  Тарута ініціює створення агентства по відновленню Донбасу
  Наступний матеріал
  В АП підтвердили - жодних переговорів з терористами не буде
  Loading...