Капітальний ремонт: як на Закарпатті мешканці самотужки відремонтували дороги

У селі підрахували - ремонт доріг їм обійшовся втричі дешевше, ніж зазвичай коштує автодору

Мешканці закарпатського села Велика Добронь  взялися за капітальний ремонт своїх вулиць. За літо встигли оновити майже всі вулиці: не лише центральну, а й бічні, які кілька десятків років не ремонтувалися. Нині продовжують лагодити решту доріг, бо, кажуть, чекати на реконструкцію від автодору - марна справа. Про це мовиться у сюжеті "5-го каналу".

Так, 80-річний Калман Данч, попри свій поважний вік, взявся за лопату і щоденно допомагає односельцям лагодити дороги Великої Доброні. Дудісь розповідає, ще донедавна під час негоди сільські дороги перетворювалися на величезні калюжі.

У селі тривалий час чекали на ремонт доріг державним коштом. Проте цьогоріч навесні вирішили взятися за ремонт вулиць самотужки.  Завдяки децентралізації місцева влада зібрала гроші на оновлення доріг. Допомогли коштами і угорські грантодавці. Доклали трохи власних грошей і селяни.  

Першу вулицю ремонтували силами 30 місцевих мешканців. Згодом, до роботи ставало дедалі більше людей. Уже у серпні у Великій Доброні оновили 70% асфальтового покриття. До холодів хочуть відремонтувати решту.

У селі підрахували - ремонт доріг їм обійшовся втричі дешевше, ніж зазвичай коштує автодору. У Великій Доброні кажуть - готові до перевірок якості дорожніми службами. Після оновлення всіх вулиць, люди вирішили наступного року взятися за велодоріжки та оновлення інфраструктури села.

Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпатська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Держдеп: Росія відмовилася від колишніх домовленостей щодо Сирії
Наступний матеріал
Подробиці пожежі на "Інтері": невідомі в камуфляжі скоїли збройний напад та підпал

Роман Хміль про роботу в Міністерстві інфраструктури, ремонт доріг та політичну корупцію – інтерв'ю

З місцевих бюджетів на ремонт доріг виділять 3,9 млрд грн

Гройсман пообіцяв, що у червні по всій країні почнеться ремонт доріг

Уряд виділив на ремонт доріг цього року 14 млрд грн