мобільні польові лабораторії 5 канал

"Взірець винахідливості": Міноборони отримало від уряду США три мобільні польові лабораторії

Уже за три місяці їх планують відправити у зону АТО

Американський уряд передав Міноборони три мобільні лабораторії на загальну суму в 13 мільйонів гривень. Завдяки цим машинам можна буде оперативно і якісно робити різного роду аналізи - від найпростіших до найскладніших, від визначення збудників захворювання до досліджень їжі та води.

Як стало відомо, таких лабораторій в Україні досі не було, хоча у зоні бойових дій вони вкрай необхідні.

Повідомляється, що самі автомобілі та медичне обладнання закуповували американці, а українські компанії придумували дизайн і все укомплектовували. Наразі триває підготовка фахівців, які працюватимуть у мобільних лабораторіях. Уже за три місяці їх обіцяють відправити у зону АТО.

мобільні польові лабораторії5 канал

мобільні польові лабораторії5 канал

"Вона (лабораторія) може використовуватись і здійснювати бактеріологічні дослідження у досить швидкий час. Згортання і розгортання цього автомобіля займає лише дві години. Ми можемо здійснювати дослідження, які дуже чітко можуть встановлювати, який це збудник. Наприклад, збудник вірусу грипу. Ми можемо встановлювати збудника адено-вірусу або інших збудників, які можуть вплинути на боєздатність військових частин - на рівень захворюваності відповідно", - каже Сергій Литовка, начальник Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міноборони України.

Натомість, представник Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США Лука Клучко зазначає: "Є таке прислів'я: необхідність - найкращий поштовх для винаходу. Ви тут бачите кінцевий результат сумної необхідності, але це те, що потрібно було зробити. І ця машина - чудовий взірець винахідливості українців, тому що в розробці брали участь три українські компанії. Не гайте часу і відправляйте ці автомобілі на фронт!". 

Нагадаємо, раніше Франція передала до лікарень Дніпра комфортних медичних меблів на €10 тисяч.

Попередній матеріал
В Умань прибула група ізраїльських поліцейських для охорони порядку
Наступний матеріал
Волноваського "Козака" знесли через радіацію – в.о. голови РДА Іванченко

Франція передала до лікарень Дніпра комфортних медичних меблів на €10 тисяч

Вінничани передали 7 тонн харчів, медикаментів та одягу українським бійцям

Литва передала Україні 150 тонн боєприпасів - ЗМІ

На Львівщині військові США передали українським бійцям п'ять броньованих реанімобілів