5.ua

Донецькі рятувальники тренувались боротись з повінню [відео]

  Головні події навчань розгортаються на воді. За легендою, двоє людей опинилися серед річки далеко від берега. Температура води – від 0 до мінус 2, тож надзвичайники на порятунок мають менше 5 хвилин. Катер на повітряній подушці МАРС-700 за лічені секунди доправляє людей на берег. Там їх уже чекають медики, аби вивести із "холодного шоку".

   Другий етап навчань – підняття з річкового дна автомобіля із загиблими людьми. Операцію здійснюють спеціальним краном. За останні три роки на закупівлю рятувальної техніки з обласного бюджету витратили майже 16 мільйонів гривень. Рятувальники кажуть – нові пристрої у навчаннях застосували вперше і ті добре їм прислужилися.

  Олександр Труханов, начальник групи аварійно-водолазних робіт: «Действительно эта техника предназначена в основном для паводков, она отлично себя зарекомендовала при ликвидации паводков в различных областях как России, так и Украины».   

  Останнім показали перевезення гуманітарного вантажу в підтоплені райони на плавучому транспортері вантажопідйомністю до 40 тонн. Годиться він і для евакуації людей. Як пасажирів – залучили журналістів.

  Микола Ільченко, начальник  ГУ ДСНС в Донецькій області: «Подтопления – это явление не мгновенное. Как бы, спокойно развивающееся, прогнозируемое. Поэтому мы можем элементарно прогнозировать подтопления. Естественно, заранее сосредотачивать силы и средства».

   Подивитися на навчання рятувальників прийшли кількадесят місцевих жителів.

  Олена Митрохіна, мешканка Донецька: «Я пришла вместе с внуками посмотреть на это учение. Нам, конечно, понравилось, интересно. Это безпасноснть наших людей. Аварий бывает много. Мы уверены – МЧС нам поможет».

  Влада Іващенко, мешканка Донецька: «Мне очень понравилось, как людей спасали».

  А на суходолі – рятувальники розгорнули пункти обігріву та харчування людей. В умовах надзвичайної ситуації, вони можуть одночасно прийняти до сотні відвідувачів.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Радянський отрутомогильник на Вінниччині загрожує екологічною катастрофою [відео]
  Наступний матеріал
  За інструкцією НКРЄ мешканці цокольних поверхів платять за електрику за комерційним тарифом [відео]
  Теги: