Донецькі науковці розробили препарат, який позбавляє тополь пухнастості

  Донецькі науковці розробили спеціальний препарат, який позбавляє тополь пухнастості. Відомо, що летюче насіння дають лише жіночі особини, тому винахідники пропонують просто змінити стать дерев. Для Донецька, де тополі - це майже чверть зелених насаджень, такий винахід може стати справжнім порятунком для алергиків.

  Тополя - ідеальне дерево для вулиць промислового міста. Рослина очищує повітря від заводських та фабричних викидів. Але водночас і новий забруднювач. Від тополиного пуху донеччани страждають майже два місяці на рік.

  Сам по собі пух - не причина кашлю чи нежиті. Проте він збирає весь непотріб з повітря, наприклад, пилок інших рослин. Звідси - і алергія. 

  Наталя Ющенко, головний алерголог Донецька: "Тополиный пух не является аллергеном. Аллергию вызывают наши травки которые вокруг нас везде засеяны. Они вызывают – это асморок прежде всего, безудержное чихание, слезотечение покраснение глаз. У некоторых может быть крапивница, у некоторых головные боли. И в самых тяжелых случаях - приступы удушья".

  Оскільки вирубувати "невдалі дерева" ніхто не планує, донецькі науковці запропонували інший варінт. Змінити тополі стать. З жіночої, яка і дає пух, на чоловічу.  Вже створили спеціальний препарат, який змінить гормональний стан дерева.

  Змінили стать поки що тільки дві тополі у центрі Донецька. Зараз учені вивчають, як препарат діє на рослину. Далі він має пройти сертифікацію - і тільки потім його можна буде пропонувати комунальникам.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донецьк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.44Мб)

  Попередній матеріал
  Простистояння в Ірані - щонайменше 10 людей убито (репортаж)
  Наступний матеріал
  Життя 16-х людей забрали два вибухи у Багдаді
  Теги:
  Loading...