Донеччанин пройшов 2300 кілометрів на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС

  Дві тисячі триста кілометрів на одній нозі подолав інвалід з Донеччини Олександр Мазуренко. Свій похід він присвятив двадцять п`ятій річниці трагедії на ЧАЕС, щоби привернути громадськість до проблем чорнобильців. За 112 днів чоловік пройшов територією України, Росії, Білорусі, які найбільше постраждали від радіації.

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Тут все моє багатство".

  Ось цей візок протягом усієї подорожі тягнув на собі Олександр Мазуренко. Чіпляв його до пояса, а сам - ішов на милицях. Таким чином ніс 40 кілограмів необхідного багажу:

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Були невеликі проблеми із руками, були пухирі, натопчичі, і зараз печуть, оце місце - покрасніння, я думаю, через тиждень-два відпочину і буде нормально".

  За день інвалід проходив близько тридцяти кілометрів трасою по зустрічній смузі:  

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Дуже багато транспорту і вузькі дороги. Потрапляв в безперервні дощі - цілими днями і ночами було таке".

  Протягом усієї подорожі Олександр спілкувався зі своїми друзями. Поки мандрував Україною - телефонував. З Росії та Білорусі - відписував інтернетом.

  Людмила, знайома Олександра: "Слідкувала по карті, де він є. Передавала Олександру, що чекайте дощу, чи вітру, чи спеку".

  Харчувався мандрівник сухими пайками. Іноді іжею ділилися далекобійники. Нерідко домашніми стравами пригощали мешканці поселень, які зустрічалися на шляху. Вони ж кликали і переночувати. Олександр - відмовлявся, спав просто неба.

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Це коврик полярника, простеляв хоть на снігу, хоть на болоті, на сирій землі спать, і ніякі хвороби не беруть".

  Чи дійсно подорож не зашкодила здоров`ю, сміливець перевіряє, діставшись фінішу. Його оглядають столичні лікарі. Тут йому вимірюють тиск та дивляться, чи в порядку серце. Медики відверто здивовані, єдиний наслідок пішого навантаження - мозолі:

  Лікар: "Ну, сердце у него хорошее, давление - хорошее, дышит он хорошо. Молодец! Если у него хватило сил оттуда прийти сюда, то о чем тут и говорить".

  На рахунку інваліда - це вже третя піша подорож. У 2005-му він обійшов всю Україну за 10 місяців. Мандрувати надалі пенсіонер не планує. Адже, головну мету своїх походів вже досягнув:

  Олександр Мазуренко, мандрівник: "Хотів доказати, що я така ж людина, як і всі, хотів зробити щось неймовірне".

  Юлія Фінгарет, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США видали посольську візу представнику лівійської опозиції
  Наступний матеріал
  Грецьким держслужбовцям подовжують робочий день
  Теги: