Долина нарцисів на Закарпатті [репортаж, відео]

  На Закарпатті туристичне паломництво. На околиці Хуста зацвіла єдина в Європі Долина дикого вузьколистого нарциса. ЇЇ площа 257 гектарів. Утім, щороку територію долини доводиться відвойовувати у верболоза та чагарників.

  Появу закарпатської реліктової Долини нарцисів пов`язують з льодовиковим періодом. Вчені вважають - через геологічні катаклізми з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Квіти затрималися у долині на тисячоліття. Хоча відвідувачам більше до душі місцеві романтичні легенди.

  Василь Джуган, майстер з охорони природи Широколужанського лісництва: "Десь був красивий давно-давно парубок, закохався у дуже чарівну дівчинку, от так покохалися а їм не дали зібратися свого часу і вони так на цьому полі як сказати – померли і від того сталася від них та краса і зараз ми ту красу почуваємо, яка вона зараз в природі осталася".

  Цвітуть нарциси лише два тижні. Тож побачити їх у повній красі їдуть звідусіль. Цогоріч долину відвідали уже майже 5 тисяч гостей.   

  Око милується, а серце болить - кажуть у заповіднику. З кожним роком площа долини меншає. Унікальна галявина, після меліоративних робіт півстоліття тому, почала заростати верболозом та чагарниками.  

  Федір Гамор, директор Карпатського біосферного заповідника: "Свого часу наівколо долини Нарцисів було проведена меліорація. Було порушено гідоролічний режим ручки Хустець. Зокурема поглиблено долину цієї річки і у такий спосіб вода пішла трошки нижче. І це призводить до тих проблем, які ми сьогодні маємо".

  На боротьбу із сезоним верболозом та сінокосінням потрібно щонайменше 30 тисяч гривень. Вільних  коштів у заповіднику немає. Частину грошей тут планують заробити на туристах, а ще чекають на допомогу студентів-волонтерів.   

  Світлана Максимова, Микола Скунць, 5 канал, Закарпаття


  Попередній матеріал
  Сафарі-парк у Криму можуть так і не відкрити [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  ЗМІ: з Кучми можуть зняти підписку про невиїзд
  Теги: