gossip.in.ua

Обов'язкове медичне страхування з 2018 року: до ВР внесли проект закону

  За такою системою застрахованими особами стануть всі громадяни країни, включаючи непрацюючих пенсіонерів, інвалідів, студентів і дітей до 16 років

  Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець внесла на розгляд Верховної Ради законопроект про впровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року. Про це повідомляє УНІАН.

  Як стало відомо, відповідний документ був внесений до парламенту 2 серпня.

  "Стрімке погіршення фінансово-економічного становища у країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів. Враховуючи це, законодавче врегулювання загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування є актуальним і важливим завданням", – йдеться у пояснювальній записці на сайті ВР.

  Зазначається, що впровадження обов'язкового страхування передбачає за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян формувати кошти на медичне забезпечення. Це повинно забезпечити безоплатне надання застрахованим особам медичних послуг у разі настання страхового випадку в обсязі і на умовах, передбачених програмою страхування на всій території України.

  Водночас, наголошується, що за такою системою застрахованими особами стануть всі громадяни країни, включаючи непрацюючих пенсіонерів, інвалідів, студентів і дітей до 16 років.

  Крім того, повідомляється, що відносини між страховиками, застрахованими особами та установами охорони здоров'я регулюватиме договір. 

  Як повідомлялося, раніше віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив про реформування системи соціального страхування.

  Попередній матеріал
  Буревій в Одесі: епідеміологи закликали відпочивальників відмовитись від купання у морі
  Наступний матеріал
  Ватажок "ДНР" Захарченко відмовляється від зустрічі з СММ ОБСЄ щодо погроз бойовиків

  ВР прийняла за основу законопроект "Про страхування"

  Рада ухвалила зміни до закону про пенсійне страхування

  Розенко заявив про реформування системи соціального страхування

  Яценюк виступає за ухвалення Закону про медичне страхування