5 канал

До Івано-Франківська повернулася 10-та окрема гірсько-штурмова бригада, наймолодша серед сухопутних військ

Бригада існує всього один рік

На Івано-Франківському вокзалі урочисто зустріли бійців із зони АТО. Додому, на постійне місце дислокації, повернулася наймолодша бригада сухопутних військ – 10-та окрема гірсько-штурмова. Цілий рік хлопці-контрактники боронили українські позиції у найгарячіших точках Сходу. На вокзалі героїв зустрічали і кореспонденти "5 каналу".

10-ту бригаду на пероні шикують для урочистої зустрічі. Юрій Сможенюк родом із Чернівців. Боронити Україну студент-філософ вирушив одразу ж після Майдану. Зізнається, найважчими були останні три місяці безперервних боїв. Адже бойовики постійно порушували режим припинення вогню.

Сможенюк каже: "Ну снарядів десь 8 чи 10 вийшло. Два впали просто біля хати. Допомагало те, що знаю що в нас позаду є кому підтримати, є заради кого боротися".

Радо зустрічають захисника бойові побратими, які демобілізувалися раніше. Юрій із позивним "Ленін" прийшов загорнувшись у жовто-синій стяг. Його привіз із собою зі Сходу.

"Показую – прапор 8-го батальйону. Розумієте, не прийти з ним і не зустріти, тоді ми були в складі 24-ї бригади, яка зараз з честю виконує бойові завдання на сході України. А тепер в нашій десятці. І не прийти з прапором це було не серйозно просто", – каже Юрій Яковлев.

Зустрічають героїв і рідні. Просто біля потяга мати сварить сина за те, що почав на війні курити. А ось цьому вояці лише 5 місяців. Чотирилапий Барон разом із побратимами ніс службу на передовій.

Олександр Ткач каже: "Реальний побратим, бойовий побратим, Барошка, йди сюда. … Ви знаєте, були такі моменти, він просто нас піднімав і все було добре".

5 канал

10 окрема гірсько-штурмова бригада чи не наймолодша в Україні. У жовтні їй виповнився лише рік. Та за цей час хлопці встигли добре зарекомендувати себе.

Василь Зубанич, командир 10-ї  гірсько-штурмової бригади, зауважує: "Виконували свій обов’язок перед Батьківщиною. У нас в частині не залишилось військовослужбовців мобілізованих, бригада складається повністю з контрактного формату".

Після офіційної частини, хлопці рушають на місце постійної дислокації. Там на них чекають теплі намети та гаряча кухня.

"Це намет УСБ 56, розрахований на 20 чоловік. Облаштований двома печами польовими, ліжками, матраци, у кожного військового з собою має спальний мішок, проведено 220 вт, можна зарядити телефони і включити телевізор, і світло", – розповідає заступник командира батальйону 10-ї  гірсько-штурмової бригади Едуард Кокалко.

Попереду у бійців короткий відпочинок. Потому – бойове злагодження і повернення у зону АТО.

Наталія Лозовик, Андрій Гаргара, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
У столиці Північної Кореї почали курсувати пороми на сонячних батареях
Наступний матеріал
Президентські вибори в Болгарії: У першому турі лідирує проросійський кандидат – екзит-поли

28 механізована бригада повернулася на місце постійної дислокації на Одещину

92-га бригада повернулася на Харківщину після 2-х років у зоні АТО

Президент – про завершення шостої хвилі демобілізації: "Жодного мобілізованого військового на фронті немає"

Шоста хвиля демобілізації має бути завершена до кінця жовтня – Порошенко

Асоціація підприємств ветеранів АТО: чим займаються демобілізовані бійці

Порошенко доручив головам місцевих адміністрацій забезпечити демобілізованих бійців