До 10 тис грн штрафу за курців платитимуть власники закладів громадського харчування

  До десяти тичяч гривень штрафу за курців платитимуть власники закладів громадського харчування. Рівно через місяць набуде чинності закон про заборону куріння всередині приміщень, без будь-яких винятків, зокрема й на дискотеках. Чи готові до нововедення заклади та їхні клієнти - дізнавалася Людмила Голоднік.

  День без сигарет. На такий експеримент у Всесвітній день відмови від куріння наважилися деякі столичні ресторатори.

  Анастасія, офіціантка: "Сьогодні вже приходили клієнти, в нас уже є заборона. Вони просто збиралися і йшли. На вечір уже дуже багато людей збирається. Усі палять і повно диму. Приходжу додому, в мене крутиться голова, мене підтошнює".

  Настя вже три місяці як працює у барі. Каже, найбільше полюбляє обслуговувати залу для не курців. Невдовзі диміти у закладах громадського харчування взагалі буде заборонено.

  Людмила Голоднік, 5 канал: "За місяць у барах, кафе, ресторанах та диско-клубах мають зникнути ось такі спеціальні місця для паління. Альтернатива - відкриті майданчики. Інакше штраф".

  Олег Кобельков, в. о. начальника відділу контролю у сфері послуг Держінспекції України з питань захисту прав споживачів: "Наявність попільничок чи куріння розцінюється однозначним порушенням. Одна тисяча чи десять закон не розписує. Це буде приймати рішення відповідний керівник, який буде виписувати постанову про накладання штрафів".

  За паління у кафе штрафуватимуть і самих курців. Їм із власної кишені доведеться викласти до ста сімдесяти п’яти гривень. Киянин Олексій палить три роки. І він проти обмежень.

  Олексій: "Это очень плохо. Курить нельзя. По логике вещей люди перестанут ходить в заведения".

  Якраз цього й остерігаються власники закладів харчування. Мовляв, курці будуть шукати місця, де диміти дозволять.

  Федір Баландін, засновник одного з барів Києва: "Есть определённые тенденции создания квартирных клубов. Да, это риск".

  Олег Онікієнко, голова правління Київської асоціації офіціантів: "Рестораторам не стоит волноваться. Потому что люди, которые не курят, у них больше аппетит".

  Ще один прогноз: через заборону курити у ресторанах збільшиться відвідуваність родин із дітьми.   

  Ольга: "Мне нравится это заведение. Потому что здесь всё оформлено в стиле арт. Интересно прийти. Но конечно с ребёнком в состоянии задымлености лучше не появляться".

  Кожен четвертий дорослий українець - курить. Щоби зменшити цю цифру бодай на декілька відсотків, активісти від січня планують запровадити рейди.

  Ганна Гопко, координатор Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну": "Вони будуть писати скарги в книгу скарг і пропозицій і паралельно викликатимуть інспектора".

  2004-го Ірландія та Шотландія першими у світі заборонили палити у кафе та ресторанах. Більшість країн Євросоюзу підтримали цю ініціативу. Згідно даним соцдослідження, за введення заборони - в Україні майже 85% опитаних.

  Людмила Голоднік та Олексій Лебедєв, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відбувся творчий вечір Роговцевої
  Наступний матеріал
  Іспанський уряд офіційно призупинив примусове виселення боржників кредиту за квартиру
  Теги: