Дніпропетровськ: один з кращих органів Європи може замовчати

  Дніпропетровський орган, який входить до десятки найкращих музичних інструментів Європи, може замовчати. Обласний Господарський суд передав старовинну будівлю органної зали у власність церкві. Тепер унікальний клавішно-духовий інструмент планують перевезти до іншої будівлі. Музиканти ж певні - це призведе до його руйнування.

  Надія Верейчук грала на органах у багатьох країнах світу. Проте  вподобала  найбільше свій -   дніпропетровський. Із намірами перенести інструмент до Дніпропетровської філармонії - незгодна. Каже, демонтувати його неприпустимо.

  Будинок органної і камерної музики влаштували у Свято-Миколаївському соборі, який звели у 13 році позаминулого сторіччя. За дві з половиною сотні років споруду реконструювали і встановили тут інструмент. Тепер цю будівлю за рішенням суду знову передають церкві. 

  Священнослужителі погодилися почекати, доки для інструмента не знайдуть відповідне приміщення.  

  Музиканти та небайдужі мешканці Дніпропетровська із рішенням суду не погоджуються.

  Творчі працівники будинку органної та камерної музики налаштовані на боротьбу – подали позови до обласного апеляційного суду, обласної та Генеральної прокуратури, написали листа Президентові. 

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал


  Попередній матеріал
  Проти Кучми порушено кримінальну справу?
  Наступний матеріал
  Розпочалася благодійна акція від публічних людей України [репортаж, відео]
  Теги: