Дніпропетровщина: люди мають платити за комірне більше за зарплатню [відео]

  Місячна заробітна плата - покриває лише комірне. На Дніпропетровщині проживання в гуртожитку для медпрацівників Новомосковської райлікарні - обходиться у понад тисячу гривень щомісяця. Працівники платити не в змозі, місцева ж влада - зарадити також не може.

  Тисячу гривень за дві кімнати із поганим опаленням  змушена сплачувати мати трьох дітей Оксана Чуб. Проте у квитанціях за тепло їм зараховують і санвузол, і  коридор - які не опалюються. Як зводити кінці з кінцями, прибиральниця лікарні не знає.
   
  Оксана Чуб, прибиральниця Новомосковської ЦРБ: "До отопительного сезона еще как-то было 400-500 рублей, а начался отопительный сезон и началось – я за одно тепло насчитывает у меня – 1000 грн… а у меня зарплата 900 грн, все, куда дальше обращаться, я не знаю". 
   
  Тепло для гуртожитку постачає лікарняна котельня. Облік веде - керівництво медзакладу. Потім загальну суму ділять  між усіма мешканцями залежно від площ їхніх кімнат.  Проконтролювати достовірність цих даних люди не можуть. Адже лічильник тепла у будинку досі не підключений.

  Варвара Резниченко, завідувачка гуртожитку: "Тепловой счетчик он работает, но его никто не считает, он не рабочий, надо привезти специалиста, чтоб он тут что-то подключил, а потом научил нас, как его правильно считать…по нем не считают".

  Віолетта Сільченко, старша медсестра Новомосковської ЦРБ: "Жильцы общежития уверенны, что больница списывает на нас свои долги".
   
  Плата за опалення – левова частка рахунків за компослуги.  Для службового житла вартість газу рахують за тарифами підприємства. А це вдвічі більше ніж для приватних користувачів.
   
  Григорій Аляєв, начальник відділу охорони здоров`я Новомосковської райдержадміністрації:  "Если я как житель Новомомсковска плачу за квадратный метр за февраль 8.34, то сегодня в результате того, что поставки газа достаточно дорогие, то квадратный метр больнице обходиться 16.50 грн, тесть в два раза выше. В законодательной базе не предусмотрено отдельно для жилья, чтоб они могли платить меньше".

  Люди сподіваються приватизувати кімнати, адже тоді і платити довелося б за дешевшими тарифами, і поставити лічильники в кожну кімнату та користуватися пільгами на оплату комунальних послуг. Проте житло відомче. І приватизувати його не можна.

  Юлія Сигида,  юрист: "Временное жилье бывает нескольких типов. Мы сейчас с вами скорей всего говорим о том, которое предоставляется на время учебы или работы. Такое жилье приватизировать нельзя".

  Єдиний вихів із ситуації, кажуть фахівці - оформити субсидії, щоб сплачувати за комунальні послуги менше.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  На місці загибелі "Титаніка" провели жалобну церемонію
  Наступний матеріал
  Рекорди: майстриня вишила карту України розміром 1,5x2 метри [відео]
  Теги: