Дніпропетровець має колекцію метеоритів [відео]

  Рідкісну колекцію має дніпропетровець Олександр Ковальов. Вона налічує близько п`ятдесяти екземплярів метеоритів, є навіть зразки ґрунту з Марса та Місяця.

  Олександр Ковальов розповідає про цей шматочок метеорита з професійною гордістю. Називає його окрасою своєї колекції, хоча в науковця таких космічних камініців за десяток років назбиралося майже півсотні. Їх він виміняв у фанатів-колекціонерів. А ще предмет хизування Ковальова - інопланетні ґрунти.

  Довести, що камінь є неземним  -  справа не з легких, каже колекціонер. У спеціальній лабораторії в Києві лише після експертизи дають довідку про справді космічне походження тіла. Більшість з них  - радіоактивні. Тож збергіати їх потрібно в особливих умовах. До того ж, кажуть фахівці, такі знахідки не можуть перебувати у приватних колекціях.

  Олександр Ковальов запевняє, його зібрання цілком  легальне. Він і далі планує поповнювати свою колекцію. А у місцевому планетарії, в якому він працює, влаштовувати час від часу виставку космічних метеоритів. До експозиції залучатиме й надбання інших колекціонерів.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Змагання з викопування найглибшої ями - відбулося у Японії
  Наступний матеріал
  Смерть на будівництві у дворі ГПУ
  Теги: