5 питань від президента
5 питань від президента 5 канал

"Для статистики згодиться": на "опитування від президента" дозволяють відповідати по кілька разів – рух "Чесно"

  Читайте по-русски
  На папірцях для "опитування" немає жодних вихідних даних чи порядкових/серійних номерів

  Один громадянин може взяти участь в "опитуванні від президента" необмежену кількість разів, і це ніяк не контролюється. Про таке повідомляють у громадському русі "Чесно".

  Зазначається, що більшість тих, хто проводить опитування, називають себе волонтерами, але вказати соцслужбу, для якої працюють, не можуть. 

  Рух "Чесно" від ранку фіксує точки опитування і питає, на яких умовах працюють ці громадяни.

  Ось що розповідають громадські активісти:

  • У Куликівці на Чернігівщині на одній із дільниць у 208-му окрузі одна людина, в якої на куртці була накладка "5 питань від президента" пропонувала тим, хто вийшов із дільниці, пройти опитування.

  "Деякі виборці навіть не розуміють, що відбувається, перепитують, що це за 5 питань. Підходять у Куликівці, щоб брати участь в такому опитуванні, далеко не всі. Листочки тих, хто відповів, складають в картонну скриньку. Далі ми поїхали в Борзно на Чернігівщині і тут також біля однієї з дільниць стоїть жіночка у такій же накладці "5 питань від президента" і з такою ж урною. При мені вона перепитувала одного чоловіка, чи хоче він пройти опитування – він відмовився. Пані, що проводила опитування нам розповіла, що молодь більш інформована про це опитування, але всі не розуміють 5 питання про Будапештський меморандум, а в опитувальнику стоїть відповідають щодо його підтримки лише "так" або "ні", – розповів парламентський аналітик Дмитро Черетун, який спостерігає за виборами на 208 окрузі.

  І чоловік у Куликівці, і жінка в Борзні сказали, що є волонтерами. Жінка переконує, що їй так поволонтерити запропонувала подруга.

  • У Харкові опитувачі "від Зеленського" розповіли, що отримують 1000 грн за день.
  • У Херсоні учасники "опитування" видають усім охочим скільки завгодно анкет і дозволяють їх забирати "на пам'ять". Ніякої активності вони не проявляють і кажуть, що працюють за невеликі гроші, тому "не напрягаються".
  • У Львові той, хто проводить таке ж опитування, переконує, що волонтерить. Біля дільниці 461954 чоловік, який стоїть зі скринькою "5 питань", переконує, що опитування проводить соціологічна служба, але назвати її – не може. Запевняє, що партія "Слуга народу" тут ні до чого.
  • У Запоріжжі опитувачка розповіла, що укладала договір із соціологічною компанією, але відмовилась назвати її.
  • На території школи 93 у Києві і виборчої дільниці стоїть людина в накидці з написом про питання від президента. Не представляється, каже, що волонтер, документів жодних не показує. Облік опитуваних не ведеться і кожен може проголосувати хоч кільканадцять разів.
  • У Хмельницькому можна вкидати заповнені бланки для опитувань по кілька разів одному й тому ж виборцю. Той, хто проводив опитування, не заперечував і сказав, що йому для статистики така технологія згодиться.

  Люди підходять через одного. Дехто каже, що знає, що опитування незаконне, але все одно заповнює анкету. На папірцях немає жодних вихідних даних чи порядкових/серійних номерів.

  Як повідомляв 5.ua, на Рівненщині проводити опитування "5 питань від президента" залучили 14-річну дівчинку.

  Попередній матеріал
  Цьогорічні місцеві вибори є одними з найскладніших в історії України – голова ЦВК
  Наступний матеріал
  За добу в Києві виявили понад 350 випадків COVID-19, 10 людей померло – Кличко
  Loading...