Віталій Марків
Віталій Марків rbc.ua

"Для мене честь служити Україні": Віталій Марків поновився на службі у Нацгвардії

  Читайте по-русски
  Нині нацгвардієць перебуває у відпустці

  Військовослужбовець Віталій Марків, який 3,5 роки перебував в італійській в'язниці та був звільнений 3 листопада за апеляцією, поновився на службі у Національній гвардії України. Про це він розповів в інтерв'ю LB.ua.

  Марків повідомив: "Службу я вже поновив. Офіційно перебуваю зараз у відпустці. Маю 26 днів, щоб пройти медичний огляд, реабілітацію. Потім плануємо з дружиною на кілька днів поїхати у відпустку десь на території України. Після буде служба в Національній гвардії України. Я повернуся до свого батальйону (ім. Кульчицького – ред.)".

  Він зазначив, що займатися політикою на зразок Надії Савченко не збирається: "Я – особа аполітична. Військовослужбовці повинні бути поза політикою. Свої політичні погляди, на мою думку, військовослужбовець повинен висловлювати під час таємного голосування".

  Водночас він додав, що вже готовий їхати на передову, але зобов'язаний пройти медогляд та усі протокольні процедури.

  "Звик по життю закінчувати речі. Якщо вже присвятив себе військовій службі, тим паче, що в мене підписаний контракт на 5 років, то бачу майбутнє поки що у військовій кар'єрі. Не просто служити для галочки, до якогось певного звання… Я цим живу. Пишаюся. Для мене військова форма має величезне значення. Для мене честь служити Україні", – резюмував Марків.

  Як повідомляв 5.UA, у вівторок, 3 листопада, у Мілані відбулося чергове засідання апеляційного суду у справі Віталія Марківа. Суд вирішував, чи потрібно включати до матеріалів справи нові експертизи Нацполіції. Раніше Аваков заявив, що українське слідство знайшло свідків, свідчення яких доводять невинуватість Марківа. Суд вирішив повністю виправдати нацгвардійця. 4 листопада після 3 років під вартою Марків прибув в Україну.

  Нагадаємо, у липні 2019 року суд міста Павія засудив нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років ув'язнення. Марківа затримали влітку 2017 року в Італії. Його звинуватили у причетності до смерті італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, який загинув навесні 2014 року під час бойових дій у Слов'янську. 

  Попередній матеріал
  Кицюка, який незаконно судив учасників Революції Гідності, можуть виправдати і поновити на посаді – адвокати
  Наступний матеріал
  Санду порадила Україні зважати на досвід Молдови у Придністров'ї
  Loading...