Проєкт
Проєкт 5 канал

"Діти проти війни": як міжнародний проєкт допомагає українським дітям творити в тяжкі дні війни – сюжет

Читайте по-русски
Згодом організатори проєкту планують створити електронну книгу робіт дітей

"Діти проти війни". Міжнародний проєкт із такою назвою збирає дитячі твори воєнного часу – малюнки, щоденники, вірші. Усе, щоби зберегти та меморіалізувати пам’ять про російсько-українську війну. А ще допомогти українській малечі творити, а дітям з усього світу переосмислити цінність миру. До цього проєкту вже долучилися учасники з Польщі, Чехії, Франції, Італії, Канади, Ізраїлю і навіть Лівану. Більше про проєкт дізнавалася журналістка "5 каналу".

Сім'я 7-річного Роми шість років тому переїхала з Ялти до Чернівців. Рома любить збирати лего та грає на сопілці. А ще – іноді малює. Малюнок із прапорами України Рома намалював для українських захисників на передовій. Це йому запропонували зробити волонтери.

"Сказали в церкві, що дуже чекають дитячих малюнків. Ми прийшли додому, і Рома такий із натхненням. Давно не малював і хвилювався. Дуже довго малював. Цілу годину малював той малюнок. Помолився в церкві за воєнних наших захисників, і так і підписав: "я за тебе молюся", – каже мама Роми Мирослава Нирко.

Фото цього малюнка мама Роми надіслала для міжнародного проєкту "Діти проти війни", який створили українські та естонські арт-активісти. Він збирає і зберігає дитячі твори воєнного часу, зокрема, малюнки, вірші, щоденники та мультфільми.

"Мета проєкту полягає в тому, щоби зібрати та меморіалізувати пам’ять українських дітей про війну. Це основне завдання. Але воно не вичерпує нашого бажання. Ми хочемо спонсорувати дітей до творчості. Сподвигнути їх на те, щоб вони малювали, писали. Щоб вони легше проживали свою травму. І щоб вони відновили оту велику жагу до миру, до мрії, яка завжди властива дитині", – розповідає арт-кураторка проєкту "Діти проти війни" Мар'яна Ангелова.

У межах проєкту створюють музей віртуальної реальності, де можна буде взаємодіяти з експонатами. Це дасть змогу побувати онлайн у тій атмосфері та місцях, де творили діти. У музеї буде чотири зали – бомбосховище, харківське метро та евакуаційний потяг. А ще школа в селі Бузова на Київщині, яку зруйнували рашисти. Від навчального закладу вціліло лише двадцять відсотків. Російська армія прицільно обстрілювала його, коли там ховалася понад сотня дітей. Цю віртуальну залу мають презентувати вже 1 червня.

"Ми зібрали експонати, які вціліли в школі. Ви їх побачите, коли прийдете до нас через сайт. Можна буде зайти в цю територію. А також малюнки дітей, я їх відшукала під склом. Вони були розсипані", – додала Мар'яна Ангелова.

Також у музеї віртуальної реальності будуть ще окремі тематичні галереї та виставки. Тим часом, в Українському культурному центрі у столиці Естонії Таллінні створюють книгу на саморобному папері з малюнками. Згодом ця книга мандруватиме світом і розповідатиме про почуття дітей. Одну з її сторінок зроблять вишитою. Нині над цим працює малеча в Україні.

"На ній зображені квіти, рослини, і звичайно, наш текст, який ми обрали з дітками для вишивання. А це казочка "Чарівні жовтоблакитики" дівчинки Софії, який виповнилося 7 років. І вона до Рівного переїхала з Херсона. Ми з нею разом писали цю казочку", – зауважила письменниця, майстриня народної творчості Олена Медведєва.

Згодом організатори проєкту планують створити електронну книгу робіт дітей. Долучитися до збору малюнків та дитячих творів можуть усі охочі. Для цього треба зайти на сайт і заповнити гугл-форму. А якщо хочете надіслати дитячі роботи – треба зареєструватися, заповнити гугл-форму чи написати на пошту проєкту. Її ви можете побачити на екрані. Запрошують для участі й волонтерів, які допомагатимуть утілювати проєкт.

Аліна Бурцева, "5 канал"

Читайте також: "Хотів би, щоб у всіх дітей світу не було війни": 6-річний хлопчик із Маріуполя написав листа Борису Джонсону

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: 

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям Слава!

Попередній матеріал
Як маленькі музиканти Дніпра збирають гроші для ЗСУ – сюжет
Наступний матеріал
Війна змушує людей шукати нові способи заробітку: як одесити опановують нові професії – сюжет
Loading...
У магазинах Києва виявили небезпечну дитячу суміш, проблеми і в компанії "Ферреро"

У магазинах Києва виявили небезпечну дитячу суміш, проблеми і в компанії "Ферреро"

"Хотів би, щоб у всіх дітей світу не було війни": 6-річний хлопчик із Маріуполя написав листа Борису Джонсону

"Хотів би, щоб у всіх дітей світу не було війни": 6-річний хлопчик із Маріуполя написав листа Борису Джонсону

У Маріуполі в школі вибухнув снаряд російського "Граду" – загинув 12-річний хлопчик

У Маріуполі в школі вибухнув снаряд російського "Граду" – загинув 12-річний хлопчик

У Харкові орки вбили 5-місячну дитину та її батька, мама в тяжкому стані – подробиці обстрілу

У Харкові орки вбили 5-місячну дитину та її батька, мама в тяжкому стані – подробиці обстрілу

російські окупанти в Маріуполі скасували літні канікули для дітей, щоб проводити деукраїнізацію – Андрющенко

російські окупанти в Маріуполі скасували літні канікули для дітей, щоб проводити деукраїнізацію – Андрющенко

росія викрала 230 тисяч українських дітей, щоб знищити нашу націю – постпред України при ООН

росія викрала 230 тисяч українських дітей, щоб знищити нашу націю – постпред України при ООН