Звільнені з таборів ІДІЛ українки з дітьми
Звільнені з таборів ІДІЛ українки з дітьми Facebook / Офіс Президента України

Дітей українок, звільнених з таборів ІДІЛ, вчили бути терористами

  Читайте по-русски
  Евакуйовані з Сирії українки розповіли про пережите в таборі

  У спеціальному таборі "Ісламської держави" для родичів терористів дітей виховували "вовченятами халіфату": у майбутньому вони могли поповнити лави терористів. Про це розповіли звільнені жінки, повідомляє ТСН.

  Звільнені напередодні Нового року з сирійських таборів дві жінки та семеро дітей перебувають в санаторії під Києвом, де проходять самоізоляцію.

  За словами жінок, у Сирію вони потрапили, подавшись за своїми чоловіками, які пізніше вступили до ІДІЛ. Як розповіла одна зі звільнених, яка не хоче називати свого імені, потрапити туди дуже легко, але вибратися – неможливо.

  "Мій чоловік схвалив рішення, він сам намагався звідти вибратися, але чоловікам це фактично неможливо. Їх переслідують, убивають", – розповіла жінка.

  Дітей у спеціальному таборі для родичів терористів дітей виховували в традиціях "ІДІЛу" і називали "вовченятами халіфату". Якби їх не визволили, діти невдовзі могли б поповнити лави терористів.

  Інша звільнена жінка Аліме Абасова зізнається: досі не може звикнути, що на вулиці довкола немає озброєних людей. Після самоізоляції вона з п'ятьма дітьми планує поїхати до своїх родичів.

  "Ми щасливі, що на волі. Є родичі, які підтримували", – каже Аліме.

  У другої звільненої жінки немає такої можливості: її родичі залишилися в окупованому Криму. Тому вона не зможе туди поїхати, щоб не мати справи з російським ФСБ.

  Наразі у сирійських таборах залишається ще 57 українців – жінки і діти. Їх сподіваються звільнити цього року.

  Як проходила операція з повернення українок та їхніх дітей:

  • У червні 2019 року створили спеціальну робочу групу, до якої увійшли представники СБУ.
  • Фахівці перевіряли громадян, утримуваних у Сирії, на наявність зв'язків з учасниками терористичної організації "Ісламська держава". Після тривалих перевірок контррозвідка СБУ не виявила фактів причетності громадян до терористичної діяльності.
  • У жовтні 2019 року запропонований українськими відомствами план евакуаційних заходів погодив президент, але через загострення ситуації в Сирії евакуацію довелося відкласти.
  • Пандемія COVID-19 також негативно вплинула на можливість забрати українців. Через поширення коронавірусу на території Сирії та Іраку запровадили значні обмеження, зокрема були закриті кордони та припинилося авіасполучення.
  • Повернутися до процесу евакуації змогли лише наприкінці 2020 року, коли безпекова та епідемічна ситуація в цих країнах стала більш стабільною.

  Нагадаємо, 31 грудня двох громадянок України і сімох дітей евакуювали з таборів для родичів бойовиків "Ісламської держави" в Сирії.

  Попередній матеріал
  У КВУ розповіли, нардепи яких політсил прогуляли найбільше засідань ВР у 2020 році
  Наступний матеріал
  Оприлюднені плівки щодо вбивства Шеремета вже пройшли експертизу та чекають на біометричне дослідження
  Loading...