5.ua

Дії депутатів від “Свободи” на Першому національному спричинили скандал

  Народні обранці - тонуть у народному гніві. Хвилю протестів спричинило скандальне відео, де депутати від "Свободи" силою змусили чільника Першого національного телеканалу написати заяву про звільнення. Сталося це напередодні увечері. А вже сьогодні - біля Генпрокуратури мітингарі та журналісти вимагали розслідувати цей інцидент, а депутатів - скласти свої мандати.

  Те, що місяць тому самі кричали колишній владі на Євромайдані - тепер чують на власну адресу. Народний гнів депутати-“свободівці” отримали за неєвропейську поведінку. Так обурила депутатів-“свободівців” трансляція концерту з Москви. Щойно побачили Красну площу в ефірі Першого національного - пішли до керівника каналу Олександра Пантелеймонова вимагати, аби той написав заяву на звільнення. Просили, кажуть, чемно.

  Богдан Бенюк, народний депутат, ВО "Свобода":“Загарбник на нашій території, а тут раптом перший національний дозволяє собі такий хід. Наприклад моєму здивуванню і обуренню не було меж”.

  Ігор Мірошниченко, народний депутат ВО "Свобода":“Я зайшов до Пантелеймонова і попросив його разом з усіма ввічливо написати заяву. Він поводився зухвало і сказав і це видно на відео, що писати заяву не буде. Очевидно, що я був змушений посадити його в крісло і змусити його написати заяву”.

  Тисячі переглядів за добу - в ютьюбі. І сотні обурених - біля Генпрокуратури. Бо не за таке стояли на Майдані. Двома хвилями - уранці та по-обіді - приходили і вимагали: від депутатів - скласти мандати, від прокуратури - відкрити кримінальне провадження.

  Сергій Лисенко, активіст:“Это поведение Януковича-подростка. Тот крал шапки, а этот занимается гоп-стопом. Они в ввосьмером пришли по хамски и бандитски вели себя с этим нещасным”.

  Ірина Кошкіна, активістка:“Вони мали би в Верховну Раду вносити подання на звільнення в них є коаліція, є глоси вносити свою кандидатуру вносити в офіційне русло, а не робити те що вони робили це нічим від Януковича не відрізняється по поняттях порішали питання”.

  Олекснадр Аронець, депутат ВО “Свобода”:“Це помилка. Оступилися. Все”.

  Так коментує інцидент “свободівець” Олекснадр Аронець, який і поширив скандальне відео у мережі Інтернет. Самі ж нардепи визнають хіба що надмірну емоційність. Злочину в своїх діях не вбачають.

  Богдан Бенюк, народний депутат, ВО "Свобода":“Якби це був мирний час і так як ми поступили, то наші дії лежали б за полем юридичним, але позаяк у нас зараз фактично існує війна”.

  Ігор Мірошниченко, народний депутат, ВО "Свобода": “Надання інформаційного простору ворогам і окупантам під час війни - це державна зрада. Тому саме цього чиновника ми вирішили усунути від виконання службових обов’язків у такий спосіб”.

  Не дослухали чи не добачили: та концерт у Москві, що не ліг до серця “свободівцям”, на Першому національному транслювало "Громадське телебачення".

  Сергій Грішин, журналіст "Громадського телебачення":“У нас затримувався гість, якого ми чекали і випусковий редактор прийняв рішення показати те що відбувається у Москві. Підписання цієї угоди і частково потрапила частина концерту святкування. Очевидно що в цей час ми потрапили в слот Першого національного. В нас це не видавалося як серйозна новина. Це більше був стьоб - показати, що люди там самі собі придумали свято, самі його святкують”.

  Неоднозначно оцінюють реакцію народних депутатів журналісти.

  Мустафа Найєм, головний редактор "Громадського телебачення":“Те що вони зробили - вони створили картинку з мрій Володимира Путіна”.

  Сергій Лещенко, журналіст "Української правди": “На мою особисту думку після цього в мене сумніви зникли, що Свобода вона діє в рамках інформаційної кампанії Росії. Тому що так само вони скасували мовний закон, який спричинив подальші дії Росії в Криму”.

  Олександр Аронець, член ВО "Свобода": “Путін посилався на будь-яке відео. Сказав, що ми бандерівці - вся Україна. Йому байдуже”.

  Дискредитацією влади назвав дії “свободівців” міністр внутрішніх справ арсен Аваков і пообіцяв розслідувати цю справу. До рішення Феміди - депутати свої мандати здавати не планують. Сам Олександр Пантелеймонов після інциденту - на зв’язок із журналістами не виходить. Його телефон - мовчить.

  Світлана Одаренко, Віталій Дорощенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала організаторів диверсійних груп на Луганщині
  Наступний матеріал
  Україна запровадить візовий режим з Росією
  Теги:
  Loading...