Дідівщина у Львівській армії [відео]

  Дідівщина у Львівській армії. Там солдат-строковик опинився у лікарні через відмову дістати цигарки знайомому по службі. Утім, із травмою лівої нирки солдата направили не до військового шпиталю, а до цивільної лікарні. Там же, у медичній картці його записали як безробітного з Вінничини. Чому? З’ясовували наші кореспонденти.

  Олексій Борисенко, постраждалий солдат: "Мене четвертого числа, четвертого березня побили, ну а приховав, що я впав".
   
  Дісталося хлопцеві, бо відмовив старшому строковику. Той хотів закурити. 

  Олексій Борисенко, постраждалий солдат: "Він сказав, я тобі даю 4 хвилини, якщо ти не знайдеш, тобі погано буде. Ну, я йому сказав, що я шукать не буду, що я ніде не найду. Він розвертає мене і б`є в ліву сторону".

  Спочатку Олексій намагався приховати синці на тілі. Та біль невщухав - довелося звернутися до санчастини. Звідтіля у супроводі медсестер та командира роти - його привезли в обласну лікарню й зареєстрували, як безробітного з Вінницької області. Хоча сам солдат родом із Полтавщини. 

  Олена Борисенко, мати постраждалого солдата: "В два часа появляється наш лікар Федесевич, який принімав мого сина і каже він же ж іногородній. Я кажу чого він іногородній? Він мені показуючи історію аписано, що він з Вінницька область, місто Гайсин, вулиця Соколовського непомню якого номер чи двадцять чи щось таке, не працює. Я кажу він військовослужбовець строкової служби. А ну я нічого не зроблю".

  Віталій Федевич, лікар: "Прибув в приймальне відділення львівської обласної клінічної лікарні. На момент поступлення стан хворого був середньої важкості. Було проведено відповідно обстеження і встановлено діагноз тупа травма нирки".

  У військовій частині, де стався інцидент, пояснюють - до цивільної лікарні хлопця повезли аби не гаяти часу. Бо військовий шпиталь знаходиться за 70 кілометрів від частини. А от, як військовий полтавчанин став вінницьким безробітним? - лише припускають.

  Сергій Ховайло, заступник командира військової частини з виховної роботи: "Тому що напевно що він сказав, що він не військовослужбовець, тому що лікарня якби взнала, що військовослужбовець могли б відмовити в госпіталізації".

  Поки у частині перераховують версії та проводять службове розслідування, військова прокуратура вже відкрила кримінальне провадження за фактом побиття.

  Владислав Матяшук, заступник прокурора західного регіону України за додержанням законів у воєнній сфері: "З`ясовуються обставини. Факт застосування щодо нього нестатутних взаємовідносин наразі підтверджується і в нього є великі тілесні ушкодження з ознаками короткочасної розладу здоров`я".

  Поки тривають перевірки, мати Олексія чекає на одужання сина . Але, аби її чадо поверталося у військову частину, жінка не хоче.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ГПУ продовжила термін розслідування кримінальної справи про вбивство Щербаня
  Наступний матеріал
  Подільський район Києва може очолити Крушановський
  Теги:
  Loading...