"Дякуємо, що були з нами і за нас": українські політики та користувачі соцмереж висловлюють співчуття через смерть Джона Маккейна

Фото Iryna Gerashchenko / Facebook
Маккейн помер у суботу, 25 серпня, о 16:29 за місцевим часом, в оточенні своєї родини

У США на 81-му році життя помер великий друг України сенатор Джон Маккейн – один із найвпливовіших американських політиків. 5.UA зібрав для вас коментарі український політиків і реакції в соцмережах з цього приводу.

Джон Маккейн тривалий час очолював Комітет збройних сил сенату США. Він відвідував Київ у дні Революції Гідності та послідовно підтримував Україну у боротьбі з російською агресією.

Співчуття родині та друзям американського сенатора-республіканця висловив Президент України Петро Порошенко. У Facebook він написав: "Сумна звістка для всього українського народу – помер великий друг України Сенатор Джон Маккейн. Ми ніколи не забудемо його неоціненний внесок в розвиток демократії і свободи в Україні та підтримку нашої держави. Сенатор був разом з українцями на Майдані та підтримував дух українських військових на Донбасі".

Співчуття висловив і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. У Facebook він написав: "Ви були справжнім нашим другом і прикладом принципового політика. Україні вас бракуватиме".

Віце-спікер ВР Ірина Геращенко у Facebook написала, що теж була знайома з Маккейном особисто і навіть в дні Майдану з останнього поверху Будинку профспілок вони дивилися на тисячі вогників, які тримали в руках українці під виступу гурту "Океан Ельзи".

Геращенко написала: "Він захоплювався українськими солдатами і справедливо називав їх героями. Він завжди зустрічався з українськими парламентарями й під час наших візитів до Штатів, й коли прилітав до нас. Він вірив в Україну і щиро нас підтримував. Він був Справжнім і ніколи не заграва з диктаторами, бо точно знав, що з імперіями зла треба говорити тільки мовою сили, а не сюсюкатися. Його не зламав полон. Харизматичний, великий, крутий Сенатор... Дякуємо, що Ви були поруч з Україною в найтяжчі хвилини. Дякуємо".

Співчуття з приводу смерті Джона Маккейна висловили також українські дипломати. Павло Клімкін назвав Джона Маккейна другом, якого ніким не замінити. 

"Добро та принципи – без компромісів: його життя стало прикладом для всіх нас", – написав Клімкін.

Водночас у посольстві України у Сполучених Штатах підкреслили величезний внесок сенатора в розвиток свободи і демократії в України.

А посол України в США Валерій Чалий написав: "Мені буде не вистачати особистого спілкування з цією унікальною людиної, яка вже увійшла в світову історію. Вічна пам'ять!"

Український журналіст і письменник Дорж Бату згадав про його звернення до росіян у 2013-му році, яке було написано у відповідь на статтю Путіна у The New York Times.

Українці у соцмережах засмучені смертю сенатора та згадують Маккейна як великого друга України. Журналіст, ведучий "5 каналу" Віталій Гайдукевич так написав про сенатора: "В ХХІ столітті не так вже й багато прикладів для наслідування в політиці. Ви – приклад принциповості. Дякую, що були справжнім республіканцем, яструбом, воїном. Старою гвардією, в кращому розумінні слова... Я точно розповім синам Вашу історію, вона приклад незламності".

Блогер Карл Волох, зокрема, написав, що Маккейн приклад того, як людина може залишатися людиною навіть у великій політиці.

А речниця генпрокурора України Лариса Сарган написала: "Дякуємо, що були. З нами і за нас".

Своєю чергою журналіст Геннадій Курочка написав у Facebook, що сенатор ніколи не цурався "брудної" роботи: "Пам'ятаю, після Майдану, коли УКМЦ ще працював у готелі "Україна", нам трапилася нагода хвилин двадцять перед прес-конференцією поспілкуватись із сенатором... Ми запропонували йому каву, він погодився, підійшов до кавомашини, і сам зробив собі напій. Так і все життя, все робив сам, ніколи не цурався бруднити руки, ніколи не боявся відповідальності".

Дивіться також сюжет про Джона Маккейна:

Чесний, принциповий, простий: яким запам’ятається світу сенатор Джон Маккейн – ФОТО

/
/

Попередній матеріал
"Зростив нас гнів і лють на ворогів": чим подивував військовий парад на День Незалежності – всі подробиці
Наступний матеріал
Соратник України і непримиренний ворог Путіна: чому життя сенатора Маккейна нагадувало голлівудський блокбастер