Державний музей авіації святкує п`ятиріччя (РЕПОРТАЖ)

  Це найбльший в Україні технічний музей. На сьогодні він налічує понад сімдесят експонатів: найрізноманітніших гелікоптерів, ракетоносців, винищувачів, навчально-тренувальних та пасажирських літаків.

  Завсідниками Музею авіації є малеча. Бо саме діти найбільше мріють політати. А тут можуть піднятися до салону величезного літака. Часто прогулюються тут і льотчики, ветерани війни. Для них це місце - сторінка власної біографії. Розповідають - не один ворожий літак довелося за життя збивати. На 5-річчя Музею завітав і екс-президент України Леонід Кучма. Експрес-екскурсія рядами літальних апаратів, а далі - фуршет. Не аби-де, а в одному з музейних експонатів. Щоб проникнутися духом свята.

  Леонід Кучма, екс-президент України: "Давайте подивимося на літаки українські - їм сьогодні нема рівних. З точки зору взагалі такої думки - Антей це саме, саме досягнення у світі. Таких нема".

  У музеї кажуть: їхнє дітище хоч ще і молоде, утім уважається одним із найбільших у Європі. Музей може пишатися сімдесятьма повітряними суднами. Це і навчально-тренувальні літаки, і пасажирські, і ракетоносці, а ще потужна колекція гвинтокрилів та представників морської авіації. Та окрасою експозиції є славнозвісний винищувач ЯК-3 - найпопулярніша машина часів Великої Вітчизняної війни. Цей об`єкт - справжній актор, він знімався у фільмі "В бій ідуть одні "старики".

  Юрій Зіатдінов, директор Державного музею авіації: "У нас уникальная страна тем, что у нас базировалось очень много воинских частей, именно авиационный воинских частей, поэтому и коллекции представлены таким образом. У нас уникальная, единственная в мире коллекция бэк-файеров - это самолеты ТУ-22 М-0, М-2, М-3. У нас очень интерестный самолет ТУ-104 -п ервый пассажирский реактивный самолет. Сегодня мы образуем уникальный образец самолеты ИЛ-14 -это полярный вариант".

  Музей - ідеальне місце, щоб політати та погратися у "війнушки". Тож святкового дня у небо піднялися парашути та радіокеровані моделі літаків. Екстремали також змагалися у військово-спортивній грі "Страйкбол".

  Ольга Петрів, Василь Мартищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Триває суд щодо резонансного ДТП на мосту Патона два роки тому (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Кільчицька повертається до роботи
  Теги:
  Loading...