Депутати Київради з фракції "Європейська Солідарність" та громадські активісти звернулись до суддів Конституційного Суду України з листом, в якому вимагають розблокувати закон про перейменування церкви московського патріархату. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".
Ініціатор звернення, громадський діяч, народний депутат сьомого скликання Олександр Бригинець пояснив: "Минулого разу ми зверталися до однієї судді, яка прострочила на 4 роки термін розгляду. Зараз ми звертаємось до всього суду з проханням розблокувати закон, який був прийнятий Верховною Радою. Я його доповідав у ВР. Цей закон дуже простий, він не вимагає ніякої особливої процедури: просто церкви, які мають центр у москві, повинні називатися російськими".
"Я переконаний, що після того, як люди зрозуміють, хто ще не розуміє, що це церква не українська, а російська, то це прискорить процеси закриття цієї "п'ятої колони", цієї "корпорації росії в Україні", – сказав Бригинець.
"Багато хто питає, чому це не було зроблено раніше. До Томосу це зробити було неможливо. Тому що до того, як був отриманий Порошенком і українською церквою після Об'єднавчого собору Томос, церква була легітимною на території України і канонічною. Канонічність була остаточно втрачена під час передачі нам Томосу 6 січня 2019 року. Закон був прийнятий тільки тоді, коли очевидно стало, що наступила нова реальність. Тому закон про перейменування був проголосований саме тоді, а не раніше", – розповів Бригинець.
Громадський діяч також нагадав, що закон був заблокований представниками опзж, які подали звернення до Конституційного Суду.
"Роль церкви фсбшного патріархату всім зрозуміла. Питання ролі нашого Конституційного Суду України в цій історії і ситуації. Чи КСУ вважає, що пропаганда фсб має поширюватися в Україні? Чи КСУ має виконати 75 статтю закону про Конституційний Суд, де дуже чітко вказано граничний термін – не більше пів року?" – зауважив депутат Київради Леонід Ємець.
"Пів року – стільки є в Конституційного Суду для розгляду будь-якої справи. Цей КСУ розглядає справу вже більше чотирьох років, тим самим прямо порушуючи норму статті, яка регулює його діяльність. 18 суддів, які мають прийняти рішення згідно з законом, цього не роблять. Тим самим вони працюють на користь російського агресора – це стаття 111 Кримінального кодексу України, називається державна зрада. Ознаки її принаймні вбачаються в тому, що вони відмовляються у визначений законом спосіб і термін прийняти рішення. Ми не вимагаємо від них конкретного рішення, ми вимагаємо від КСУ законного рішення у визначені строки", – сказав Ємець.
"Ми будемо приходити сюди із зверненнями українських громадян, ось цей лист, будуть іще звернення і листи до Конституційного Суду, можливо не лише до нього. Буде визначено роль прокуратури, яка очевидно має теж дати оцінку діяльності суддів КСУ", – наголосив депутат.
Боєць ТрО Києва, депутат Київради Вадим Сторожук зазначив: "Європейська Солідарність" рухається в правовому полі. Свого часу Україна отримала Томос, і цей Томос є дороговказом. І є Православна церква України. Ніхто в Україні вже не сумнівається, що фундаментом української держави є віра, мова та армія".
Нагадаємо, СБУ підтвердила, що священники УПЦ мп працюють на росію.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Перейменувати УПЦ мп на рпц – депутати з вимогами прийшли під КСУ.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.